Zjednoczmy się w czasie zarazy w ramach akcji #mojaflaga

Artykuł

Biuro Programu „Niepodległa” ponownie zaprasza do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia biało-czerwonej flagi z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie lub w miejscu pracy, zrobić zdjęcie i udostępnić je w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.

– Nie musi to być duża flaga, możemy uszyć ją sami, albo zrobić z papieru. Ważne, żebyśmy pokazali w tych trudnych czasach, że potrafimy się jednoczyć i solidarnie okazać nasz patriotyzm i odrobinę optymizmu zgodnie z hasłem „Wszystko będzie dobrze – podkreśla Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”.

Przypomina też, że zeszłoroczna akcja #mojaflaga przyciągnęła uwagę ponad miliona internautów. W akcji dotychczas brali udział m.in. Marcin Gortat i Energa Basket Liga, Tour de Pologne i Czesław Lang oraz czołowi polscy lekkoatleci: Adam Kszczot, Konrad Bukowiecki, Paweł Wojciechowski, Marcin Lewandowski.

W promocję akcji angażowały się również Polski Komitet Olimpijski, Polska Liga Siatkowa i profil Łączy Nas Piłka. Do inicjatywy dołączyły kluby sportowe: Skra PGW, Onico Warszawa i Legia.

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza Polaków i przyjaciół Polski do wywieszania flagi nie tylko 2 maja - w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, ale przez cały weekend majowy oraz dla uczczenia wszystkich ważnych rocznic.

Źródło: TVP info, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy