Ziobro wygarnął Belce wstydliwą przeszłość. Tego polityk się nie spodziewał

Artykuł
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro
Flickr.com/KPRM

Minister Sprawiedliwość Zbigniew Ziobro odniósł się do skandalicznego wyroku, jaki otrzymał sprawca brutalnego gwałtu i zabójstwa trzyletniego Nikodema. W polemikę z nim próbował wdać się polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marek Belka.

„Nie zgodziłem się na skandalicznie niesprawiedliwy wyrok 15 lat dla sprawcy brutalnego gwałtu i zabójstwa trzyletniego Nikodema. Sąd Najwyższy uwzględnił moją kasację. Sprawa wróci do II instancji. Niestety UE nie dopuszcza jedynej sprawiedliwej kary za tak odrażającą zbrodnię” — napisał na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

Czytaj: Sąd Najwyższy: 15 lat więzienia za brutalny gwałt na dziecku nie oddaje potworności zbrodni

Do sprawy postanowił się ustosunkować europoseł Marek Belka, który nieudolnie próbował zaczepić w sieci ministra.

„Pan magister pomylił UE z Radą Europy. Zniesienie kary śmierci jest warunkiem członkostwa w Radzie Europy. Polecam też magistrowi Protokół 6 do Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności” — skomentował Belka

Jego wpis doczekał się celnej odpowiedzi ministra, który zwrócił uwagę zarówno na brak merytorycznej wiedzy byłego członka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, jak i jego niewygodną przeszłość.

„Gdyby towarzysz Belka czas współpracy z SB poświęcił nauce, wiedziałby, że prawa zagwarantowane w Konwencji stanowią prawo pierwotne UE jako zasady ogólne prawa (art. 6 ust. 3 TUE). Są elementem państwa prawnego (art. 2 TUE), a więc są warunkiem członkostwa w UE (art. 49 TUE)” — ripostował Zbigniew Ziobro.

Marek Belka był działaczem Zrzeszenia Studentów Polskich oraz Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. Od 1973 roku przynależał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W okresie stanu wojennego dr Marek Belka był I sekretarzem Komitetu Uczelnianego PZPR na Uniwersytecie Łódzkim. Jak sam wielokrotnie podkreślał, nie wstąpił on do partii dla kariery, a ze względów ideowych.

Belka został wybrany do europarlamentu z województwa łódzkiego z list KKW Koalicji Europejskiej PO PSL SLD .N Zieloni.

Źródło: twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy