Zima wróciła. Przyniosła ze sobą śnieg. U Ciebie też popada? Sprawdź!

Artykuł
canva.com

Wygląda na to, że zima wróciła do Polski na dobre. I to nie tylko na obszarach górskich! Z prognozy przekazanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że dzisiejszy dzień będzie pochmurny. Ponadto, popada śnieg, deszcz ze śniegiem oraz - sam deszcz. Silny wiatr, towarzysząc opadom, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niemal w całym kraju będzie padał śnieg i deszcz ze śniegiem. Na zachodzie i nad morzem możliwe opady deszczu. W górach spadnie 5 cm śniegu.

Temperatura maksymalna od -3 stopni Celsjusza w dolinach górskich Karpat do 5 stopni na Wybrzeżu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru osiągną do 100 km/h, które będą powodowały zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Niemal w całym kraju opady śniegu, a na północnym zachodzie deszcz ze śniegiem. Na Wybrzeżu prognozowane są opady deszczu. Nad morzem możliwe są słabe burze. W miejscach, gdzie będzie padał śnieg spadnie go ok. 5-7 cm.

Temperatura minimalna od -5 stopni Celsjusza na Podhalu, -2 stopnie na wschodzie, około zera w centrum kraju, do 2 stopni na Wybrzeżu. 

Wiatr będzie umiarkowany, dość silny i porywisty do 65 km/h. Nad morzem wiatr będzie okresami silny z porywami do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W miejscach, gdzie będzie padał śnieg wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy