Ziemkiewicz w Republice: nic się nie zmieniło - szaleństwo postępuje [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

- W sprawie Odry wiadomo, że wszystko jest winą PiS; cokolwiek się stanie, opozycja od razu wie, kto zawinił. Onet wymyślił Bumar, Wyborcza że to KGHM. A co się stało w rzece? To hydrozagadka – ironizował Rafał Ziemkiewicz w „Politycznym Podsumowaniu Tygodnia” w Telewizji Republika.

- Nic się w Polsce nie zmieniło - szaleństwo postępuje. Rzuca się jakiś temat, o którym nikt nie ma nic do powiedzenia – stwierdził Rafał Ziemkiewicz w „Politycznym Podsumowaniu Tygodnia”. – I wałkuje się ten temat na okrągło. Jak w przypadku Odry. Marszałek Polak przyznała, że o rtęci dowiedziała się od niemieckiego wędkarza. Po pokazuje, że skala absurdu nawet nie ogarnia tego tematu – dodał publicysta w Telewizji Republika.

- Wszyscy o tej Odrze wałkują od dwóch tygodni, a nikt nie wie, co tam się stało. Wersja najnowsza – algi złociste. Jeżeli naukowcy nie są w stanie wykryć żadnej trującej substancji, to znaczy, że nie mieliśmy do czynienia z jednorazowym aktem zatrucia rzeki. Mamy do czynienia ze stałym stanem: kilka tygodni wysokiej temperatury, niski stan wody, zrzut zwykłych ścieków i mamy to, co mamy – oświadczył Ziemkiewicz.

- W sprawie Odry wiadomo, że wszystko jest winą PiS; cokolwiek się stanie, opozycja od razu wie, kto zawinił. Onet wymyślił Bumar, Wyborcza że to KGHM. A co się stało w rzece? To hydrozagadka – ironicznie podsumował medialne dywagacje wokół katastrofy ekologicznej Rafał Ziemkiewicz w Telewizji Republika.

Cała rozmowa w oknie poniżej. Serdecznie polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy