Ziemkiewicz w Republice: Unia Europejska chce nam zabrać niepodległość [wideo]

Telewizja Republika

- Dzisiaj opowiada się nam dyrdymały, żeby młodzi w nie uwierzyli – stwierdził Rafał Ziemkiewicz w Telewizji Republika. – Unia Europejska chce nam zabrać niepodległość, żeby potem zabrać nam michę – wyjaśnił publicysta w „Politycznym podsumowaniu tygodnia”.

- Po całej histerii klimatycznej Niemcy są w stanie natychmiast wznowić kopanie węgla, gdy okazało się, że nie ma czym ogrzewać domów – przypomniał Rafał Ziemkiewicz w Telewizji Republika. – Szybko zapomniano o ociepleniu klimatu. Ma natomiast pozamykaliśmy kopalnie na amen i nie wiadomo ile czasu musiałby upłynąć, żebyśmy przywrócili je do życia – dodał publicysta.

- Pozamykane kopalnie to kolejny efekt tego, że uwierzyliśmy w latach 90., gdy wmawiano nam, że przemysł to przeżytek, że trzeba zamykać zakłady, fabryki, kopalnie. Niemcy zdominowali Europę, bo zachowali ciężki przemysł. Wtedy opowiadano nam dyrdymały i w nie uwierzyliśmy. Dzisiaj też się takie dyrdymały opowiada po to, aby młodzi ludzie w nie wierzyli. I niestety, wierzą – stwierdził Ziemkiewicz.

 
Cały program w oknie powyżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy