Ziemkiewicz w Republice: Niemcy uzbroili Rosję i teraz rżną głupa [wideo]
"Rosja tak naprawdę nie walczy już o to, żeby przejąć kontrolę nad Ukrainą, bo to jest niemożliwe. W związku z tym stara się ją zniszczyć i maksymalnie osłabić. Co powinien robić Zachód? Powinien maksymalnie osłabić czy nawet zniszczyć Rosję. Zniszczyć ją będzie ciężko, ponieważ jest to cały czas za duży potencjał w stosunku do potencjałów, jaki mają kraje, żyjące cały czas na stopie pokojowej", mówił publicysta Rafał Ziemkiewicz na antenie naszej stacji.
W rozmowie z red. Emilią Wierzbicki, wspomniał, iż na niemieckim Onecie można znaleźć dość dobry wzgląd w to, co się dzieje obecnie w niemieckich mediach. Poruszył temat najnowszego wywiadu, jakiego była kanclerz Niemiec - Angela Merkel w "Spiegelu". To, co w nim powiedziała, Ziemkiewicz nazwał "krzyżacką obłudą".
Dowiedz się więcej: Była wielka przyjaźń, teraz gorzkie wspomnienia. Merkel ostro o Putinie
Cała rozmowa w oknie poniżej:
Najnowsze
Niezależna.pl: Resort Żurka instruuje sędziów. Do sądów trafił gotowy wzór pisma procesowego ws. ENA
Burza po słowach Zełenskiego. Internauci ostro komentują wystąpienie o "Panteonie Bohaterów"
Nawrocki w Poznaniu na rocznicy Czerwca ’56: komuniści chcieli zabrać nam nie tylko ciało, ale także ducha
Branża meblarska i drzewna na skraju przepaści? Jest źle, a dzięki UE może być jeszcze gorzej