Przejdź do treści
07:42 W. Brytania: Tysiące ludzi w Stonehenge świętowały przesilenie zimowe
07:42 Sondaż dla WP: co czwarty ankietowany chce wyjścia Polski z UE, 65,7 proc. przeciwników Polexitu
06:00 Polska: W poniedziałek sprawa aresztowa Zbigniewa Ziobry. Ekipa Żurka chce zamknąć byłego ministra sprawiedliwości
05:59 Włochy: Sąd zgodził się na zmianę płci metrykalnej 13-letniego dziecka
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Ziemkiewicz: jeśli drgnie wam palec na atomowym cynglu, to wyparujecie [wideo]

Źródło: Telewizja Republika

Nie milkną echa groźby użycia broni jądrowej przeciwko Zachodowi ze strony Rosji. Władimir Putin zapowiedział, że jeśli NATO zbliży się i zagrozi integralności terytorialnej Federacji Rosyjskiej na terenach anektowanych przez Moskwę, armia nie pozostanie dłużna. "Oczywiście, że Putin straszy już od dawna. Nie jestem w stanie powiedzieć, w jakim stanie są arsenały atomowe Rosji, a w jakim stanie USA, ale myślę, że te drugie są w lepszym stanie", powiedział w poranku Republiki publicysta Rafał Ziemkiewicz.

"I myślę, że Amerykanie będą mieli wystarczająco duże gruczoły, żeby powiedzieć jasno i wyraźnie Rosjanom, że jeśli drgnie im palec na tym atomowym cynglu, to Rosja wyparuje, po prostu", dodał w rozmowie z Emilią Wierzbicki.

#PolskaNaDzieńDobry | @R_A_Ziemkiewicz
Jest teoretyczna możliwość, że Putin może swoje groźby spełnić, ale to wątpliwe. Nie jest tak, że Putin ma guziczek, gdzie naciska i rakiety wylatują. Siły rosyjskie nie są w lepszym stanie niż armia rosyjska. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) September 23, 2022

"Plan polityczny Putina jest wyraźny. On zamierza ogłosić, że te terytoria wolą referendum i wolą ludu są świętą ziemią rosyjską", mówił. I chodzi o to, aby "swoim rzucić hasło do wielkiej wojny ojczyźnianej, że znowu jak Napoleon, jak Hitler najechali +matuszkę Rasije+ i depczą buciory nazistów naszą ziemię pod Ługańskiem, pod Donieckiem", wskazał prześmiewczo Ziemkiewicz.

#PolskaNaDzieńDobry | @R_A_Ziemkiewicz
Ci, którzy najbardziej popierają Putina moczą sobie tyłku w morzu. Putin mięsa armatniego ma miliony, to duża baza do poboru, będzie ściągał pijaków z baru czy kryminalistów. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) September 23, 2022

To po pierwsze, po drugie chodzi o to, aby "zagrozić całemu światu, że zgodnie z radziecką i odziedziczoną po związku sowieckim doktryną, kto wkroczy na terytorium rosyjskie to tego bombą atomową!" "Dla mnie to jest pytanie czy świat spęka przed taką groźbą, czy nie spęka".

#PolskaNaDzieńDobry | @R_A_Ziemkiewicz:
Putin nikogo nie próbuje zatrzymać, to żaden cios dla Rosji. Siedzieli przez cały czas, popierali wojnę, a teraz nagle obudzili się w nich opozycjoniści antyputinowscy. #włączprawdę #TVRepublika

— Telewizja Republika 🇵🇱 #włączprawdę (@RepublikaTV) September 23, 2022

Rafał Ziemkiewicz nawiązał też do ogłoszonej kilka dni temu częściowej mobilizacji. "Oczywiście jakaś tam ilość pijanych kałmuków, którzy są głęboko szczęśliwi, że zabiorą ich z ich wsi, dadzą szansę pogwałcić i ukraść pralkę, natomiast większość z tych dużych miast to pojedzie ten kto akurat nie ma chodów, nie ma układów albo podpadł jakiejś lokalnej władzy", stwierdził.

Dodał też, że "wojska z tego bytnego nie będzie zwłaszcza, że wiadomo w co Rosja to może uzbroić. Rosja ma nieprzebrane ilości sprzętu ale takiego już trochę przestarzałego".


Cała rozmowa także z innymi wątkami w oknie poniżej. Serdecznie polecamy!

 




Telewizja Republika

Wiadomości

Nicusor Dan i von der Leyen

Po Polsce Rumunia. Prounijna frakcja bierze się za sądownictwo

SPRAWDŹ TO!

Tragedia pod Świeciem! Auto spadło na tory - uderzył w nie pociąg [SZCZEGÓŁY]

Rolnicy wchodzą do polityki? Polska wieś vs Bruksela. Kto wygra spór o Mercosur?

Rodzina próbowała przewieźć samolotem zmarłą kobietę jako żywą

Singapur wprowadza do 24 uderzeń chłosty za oszustwa

Makabryczne szczegóły z akt Epsteina

Trump otwiera kolejny front walki o bezpieczeństwo

Elon Musk pierwszym człowiekiem w historii. Decyzja sądu

Senator USA: Jeśli... postawiłbym wszystko na jedną kartę

Sankcje na hiszpańskie statki za blokowanie transportów broni do Izraela

Bruksela uzależnia członkostwo Mołdawii w UE od LGBT

Amerykanie koncentrują siły wokół Wenezueli. Teraz myśliwce

Pożar zakład masarski. W akcji 20 zastępów straży pożarnej

Kobieta staranowała auto przestępców. Włamywacze zamierzali obrabować jej dom

Matecki: nie zgadzam się na rozdawanie polskich paszportów "na skróty"

Najnowsze

Nicusor Dan i von der Leyen

Po Polsce Rumunia. Prounijna frakcja bierze się za sądownictwo

kara chłosty

Singapur wprowadza do 24 uderzeń chłosty za oszustwa

Jeffrey Epstein i Bill Clinton

Makabryczne szczegóły z akt Epsteina

Donald Trump

Trump otwiera kolejny front walki o bezpieczeństwo

Elon Musk pierwszym człowiekiem w historii. Decyzja sądu

SPRAWDŹ TO!

Tragedia pod Świeciem! Auto spadło na tory - uderzył w nie pociąg [SZCZEGÓŁY]

Rolnicy wchodzą do polityki? Polska wieś vs Bruksela. Kto wygra spór o Mercosur?

zdjęcie poglądowe - bagaże

Rodzina próbowała przewieźć samolotem zmarłą kobietę jako żywą