Zhańbili polską flagę. Pierwsza kara przyszła natychmiast, czekają kolejne

Artykuł
Fot. Facebook/OSiR Świebodzice

OSiR Świebodzice na Dolnym Śląsku poszukuje czterech młodych mężczyzn, którzy ściągnęli flagę państwową umieszczoną przy wejściu. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu. Uwieczniła również moment natychmiastowej kary.

Flaga Polski została skradziona przez chuliganów sprzed wejścia do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach (woj. dolnośląskie) w nocy z 11 na 12 listopada. W trakcie zdarzenia jeden z mężczyzn stracił spodnie (zostały mu ściągnięte przez kolegę), a inny upuścił telefon.

Mimo to, jak informuje OSiR Świebodzice, odtańczyli jeszcze taniec zwycięstwa.

Na zwrot łupu ośrodek daje im czas do piątku, 26 listopada. „Po tym terminie nawet Ojciec Mateusz Wam nie pomoże” – piszą autorzy postu.

„Niestety czasem bywa też tak, że pokusa bycia fajnym przed kumplami bywa za mocna... tylko naprawdę nie wpadliście chłopcy na pomysł, że możecie wystąpić w rolach głównych np. na monitoringu?” - piszą autorzy posta.

Jeśli flaga nie pojawi się w sekretariacie ośrodka do piątku, sprawą zajmie się policja.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież, znieważenie lub zniszczenie symboli narodowych bez względu na ich wartość grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara do roku więzienia.

Źródło: OSiR Świebodzice, Fakt

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy