Zełenski: Tysiące śmiercionośnych pocisków jest codziennie wystrzeliwanych w naszym kierunku

Artykuł
Głowa kraju poinformowała o ataku wojsk rosyjskich na Mikołajów na południu kraju.
Fot. PAP/EPA/Mads Claus Rasmussen

- Brutalność Rosji na Ukrainie osiągnęła wyższy poziom niż podczas II wojny światowej –przekazał przed duńskim parlamentem prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

- Tysiące śmiercionośnych pocisków jest codziennie wystrzeliwanych w naszym kierunku od strony rosyjskiej. Już 1370 pocisków zostało użytych w ciągu miesiąca w tej wielkiej inwazji na Ukrainę - zaznaczył Zełenski.

Głowa kraju poinformowała o ataku wojsk rosyjskich na Mikołajów na południu kraju. - Miasto, które marzy tylko o jednym, o przywróceniu świetności przemysłu stoczniowego nad Morzem Czarnym – zrelacjonował prezydent.

Apel do duńskich władz nie jest przypadkowy. Bogate doświadczenie w aspekcie restrukturyzacji stoczni zostało ponadto uzupełnione prośbą o pomoc w odbudowie zrujnowanego miasta. Wołodymyr Zełenski w swojej wypowiedzi wezwał również do zaprzestania importu rosyjskiej ropy.

- Od dawna wiadomo, że ludzkość musi przestać korzystać z paliw kopalnych. Zielona technologia stała się teraz oczywistą i rozsądną odpowiedzią – wypunktował prezydent, nawiązując do duńskich doświadczeń w kwestii zielonej transformacji.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy