Żelazowska: Nie możemy lekceważyć danych. Bardzo dobrze, że rząd szybko reaguje na sytuację

Artykuł
Zachęcamy do obejrzenia całego materiału wideo
Canva

Gośćmi Ilony Januszewskiej w programie „Republika Po Południu” byli: wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski, poseł PSL Bożena Żelazowska oraz Joanna Senyszyn z Nowej Lewicy.

 

Tomasz Rzymkowski uważa, że sprawa z nauczaniem stacjonarnym nie jest jeszcze przesądzona. Jego zdaniem wszystko zależy od ludzkiej odpowiedzialności.

- Jesteśmy świadomi sytuacji, jaka dotknęła uczniów, rodziców i nauczycieli. Liczymy, że jeszcze w kwietniu uda się poluzować reżim sanitarny związany z nauczaniem zdalnym. Po 18 kwietnia wszystko zależy od naszego rozsądku - powiedział.

- Jeśli chodzi o kwestię szczepień, to myślę, że Polska zdała ten egzamin. Jedynym problemem były dostawy z Unii Europejskiej. My jesteśmy w stanie zaszczepić 10 mln obywateli w ciągu miesiąca, ale pod jednym warunkiem, że będziemy mieli czym zaszczepić - dodał.

W opinii Bożeny Żelazowskiej sytuacja dotycząca pandemii nadal jest groźna.

- Nie możemy lekceważyć danych z Ministerstwa Zdrowia. Moim zdaniem bardzo dobrze, że rząd szybko reaguje na sytuację epidemiologiczną. Trzeba pamiętać, że wciąż jest niebezpiecznie, mamy dużo zgonów, tej doby zmarło 600 osób. Jest także bardzo duże obłożenie szpitali - stwierdziła.

Posłanka PSL skomentowała także możliwość przedwczesnych wyborów.

- Przez cały rok w Zjednoczonej Prawicy trwa konflikt. Miał być nowy ład, a jest wielki nieporządek. Na tym cierpią Polacy. W polityce wszystko może się zdarzyć. My jesteśmy odpowiedzialni, historia to pokazuje - oznajmiła.

Z kolei Joanna Senyszyn uważa, że byłaby to sprawa bardzo zadowalająca część obywatelu naszego kraju.

- Wielu Polaków chciałoby przyśpieszenia wyborów. Byłby to najszczęśliwszy dzień, gdy PIS przegrywa wybory - poinformowała.

Widać że rząd się od roku "miota". Nie ma żadnej koncepcji. Bardzo dobrze, że są obostrzenia, ponieważ po świętach będzie ogromny przyrost - dodała.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy