„Zdrowy ruch”. Zapraszamy na przygodę ze sportem

Artykuł
TV Republika

„Zdrowy ruch” to cykl programów Aleksandry Zarzyckiej i TV Republika propagujących zdrowy styl życia, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, a także prezentujący inicjatywy, promujące sport wśród najmłodszych. Jedną z nich jest program Dobra Drużyna PZU.

Odc. 1 Ruch i odpowiednia dieta jako kluczowe elementy w rozwoju dziecka

Aktywizację fizyczną dzieci trzeba rozpocząć już od najmłodszych lat. Aby odpowiednio się rozwijały zdrowa dieta i ruch to podstawa. W odcinku znajdą państwo odpowiedź na pytanie, jak nasze pociechy zachęcić do zdrowego trybu życia.

Odc. 2 Taniec i akrobatyka

Zajmując się tańcem, czy akrobatyką dzieci nie tylko kształtują swoje mięśnie, ale także wzmacniają pamięć psychoruchową i koordynację. Obcując z muzyką, kształtują swoją wrażliwość, wyobraźnię i uczą się wyrażać emocje.

Odc. 3 Biało-niebieska Dobra Drużyna PZU

Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Na boisku dzieci uczą się rywalizacji, ale też współpracy, a także radzić sobie ze stresem, jakim są wyzwania w postaci zawodów. Jednym z takich konkursów jest turniej Dobra Drużyna PZU.

Odc. 4 Lekkoatletyka

11 listopada w Stalowej Woli odbył się Ogólnopolski Uliczny Bieg Niepodległości. O tym, jak wyglądają treningi lekkoatletyczne w ramach programu PZU, opowie kolejny odcinek „Zdrowego ruchu”.

Odc. 5 Od Młodzika do Olimpijczyka

Pływanie przynosi szereg korzyści w rozwoju fizycznym i psychicznym dziecka. To także świetna zabawa z rówieśnikami. Nie może jednak zabraknąć elementu rywalizacji. „Od Młodzika do Olimpijczyka” to cykl ogólnopolskich zawodów pływackich, w których mogą startować dzieci i młodzież w wieku od 8 do 13 lat.

Odc. 6 Rozmowa z młodymi zapaśnikami

Zapasy są jednym z najbezpieczniejszych najmniej kontuzjogennych sportów walki. Jakie korzyści dla dzieci i młodzieży mogą wynikać z uprawiania tego sportu, przybliży kolejny odcinek „Zdrowego ruchu”.

Odc. 7 Dobra Drużyna PZU, amp futbol

Sport może uprawiać każdy bez względu na wiek, płeć, czy stopień sprawności. Przezwyciężenie ograniczeń, wynikających z niepełnosprawności, to jeden z celów przyświecających futbolowi plus. Tutaj każdy wygrywa, wyniki są drugorzędne, zaś najważniejsze jest to, żeby była frajda.

Odc. 8 Siatkówka

Siatkówka to sport ogólnorozwojowy. O tym, jakie wyzwania stoją przed zawodnikami, na jakie kontuzje są narażeni, jak wygląda ich trening, opowie kolejny odcinek „Zdrowego ruchu”.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy