Zdjęcia migrantów na śniegu. „Te zdjęcia nie pochodzą z Polski”

Artykuł
Fot. Twitter

Polskie władze wiele razy ostrzegały przed warunkami atmosferycznymi zarówno stronę białoruską jak i cudzoziemców – poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, odnosząc się do nagrania przedstawiającego leżących na śniegu migrantów.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn odniósł się do nagrania udostępnionego na Twitterze przez internautę o nicku Exen. Na filmie widać, jak w lesie, na ziemi leży grupa osób oprószonych śniegiem. Film opatrzono komentarzem: „No to wyobraźcie sobie jeszcze z 10 dni takich warunków”.

„Te zdjęcia nie pochodzą z Polski. To są zdjęcia robione na Białorusi” – napisał w odpowiedzi Stanisław Żaryn. W kolejnym wpisie dodał, że „polskie władze wiele razy ostrzegały przed warunkami atmosferycznymi zarówno stronę białoruską jak i cudzoziemców. Reżim Łukaszenki naraża tych ludzi i powinien być poddawany silnej presji. Za los cudzoziemców, którzy na BLR przybywają jako »turyści« odpowiada Mińsk" – czytamy.

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy