Zdewastowali szopkę bożonarodzeniową. Sprawcy usłyszeli zarzuty

Artykuł
Fot. lubuska.policja.gov.pl

W nocy z 7 na 8 stycznia doszło do zniszczenia szopki znajdującej się w centrum Jasienia w woj. Lubuskim. - W poniedziałek (10 stycznia) w Prokuraturze Rejonowej w Żarach usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży pastorału oraz obrazy uczuć religijnych - podaje kom. Aneta Berestecka z KPP w Żarach. 22-latce oraz 24-latkowi grozi do pięciu lat więzienia.

W nocy z 7 na 8 stycznia doszło do zniszczenia szopki znajdującej się w centrum Jasienia w woj. Lubuskim.

- Figura przedstawiająca postać Matki Boskiej miała odłamane dłonie, figurze przedstawiającej Świętego Józefa w dłonie wetknięto butelkę po piwie, uszkodzona została również figura przedstawiająca wielbłąda. Wartość strat wstępnie oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 5 tysięcy złotych - poinformowała kom. Aneta Berestecka z KPP w Żarach.

Usłyszeli zarzuty 

- Kobieta i mężczyzna, mieszkańcy powiatu żarskiego trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek (10 stycznia) w Prokuraturze Rejonowej w Żarach usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, kradzieży pastorału oraz obrazy uczuć religijnych poprzez publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej - dodaje kom. Berestecka.

22-latka oraz 24-latek za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed Sądem. Może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura Rejonowa w Żarach zastosowała wobec nich dozór. 

Źródło: lubuska.policja.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy