Zbliżające się wakacje. Czarnek do uczniów: Dziękuję za zaangażowanie, gratuluję sukcesów

Artykuł
Czarnek podziękował społeczności szkół polskich za granicą
Fot. pixabay/Sprachschuleaktiv

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek napisał list do nauczycieli, uczniów i rodziców. Przyznał, że ostatnie miesiące były bardzo nietypowe. Wyraził nadzieję, że szczepienia pomogą uniknąć zamknięcia szkół i przejścia na naukę zdalną.

- Dobiegają końca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele i uczniowie wkrótce rozpoczną długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku. Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami - napisał minister edukacji i nauki.

Przemysław Czarnek przyznał, że ze skutkami edukacji zdalnej uczniowie i nauczyciele mogą mierzyć się jeszcze długo.

- Wiemy, że ze skutkami zdalnej edukacji będziemy mierzyć się w kolejnych latach. Jesteśmy świadomi zarówno mniejszej efektywności procesu kształcenia na odległość, jak również jego negatywnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną dzieci i młodzieży. Dlatego też przygotowaliśmy kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki finansowe - dodał.

Minister edukacji i nauki podziękował wszystkim dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę, trud oraz zaangażowanie.

- Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. Życzę Państwu przede wszystkim spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków - zaznaczył Czarnek.

- Gratuluję uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Mijający rok był dla Was prawdziwą próbą charakteru. Wszyscy mierzyliście się z wyzwaniami zdalnej nauki. Jestem przekonany, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości - dodał w liście.

Przemysław Czarnek podziękował społeczności szkół polskich za granicą.

- Serdecznie pozdrawiam również społeczność szkół polskich i polonijnych na całym świecie. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom za podtrzymywanie oraz pielęgnowanie polskości wśród młodych Polaków dorastających poza granicami kraju. Słowa wdzięczności kieruję także do uczniów, dziękując za trud doskonalenia języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce - napisał minister.

Źródło: pr24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy