Przejdź do treści
04:05 Media w USA: Trump powiedział, że jest gotowy zakończyć wojnę z Iranem, nawet jeśli cieśnina Ormuz pozostanie zamknięta
03:26 Iran: Szef MSZ wezwał Arabię Saudyjską do wyrzucenia z kraju wojsk USA
02:43 Ukraina: Dwie ofiary śmiertelne rosyjskich ataków, wielu rannych
01:24 USA: Lotnisko na Florydzie nazwane imieniem prezydenta Trumpa
23:57 USA: Rozpoczęto odliczanie do startu misji Artemis II na orbitę Księżyca
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt, 31 marca, od godz. 11.30, ul. Półwiejska, przy Pomniku Starego Marycha w Poznaniu
Wydarzenie „Przyjdź pokaż swój sprzeciw” – wsparcie dla Roberta Bąkiewicza, 1 kwietnia, godz. 9.00, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia, sala 475
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

Zbigniew Wodecki patronem skweru w Krakowie. Już są planowane koncerty i wydarzenia dla dzieci

Źródło: flickr.com/Dawid Wesoły

Zbigniew Wodecki — multiinstrumentalista, kompozytor, wokalista — został patronem skweru na krakowskich Plantach nieopodal ulic: Westerplatte i św. Marka. W znajdującej się tam altanie muzycznej Fundacja jego imienia już planuje koncerty i wydarzenia dla dzieci.

Odsłonięcie tablicy z nazwą skweru poprzedziło odegranie hejnału. W uroczystości uczestniczyła rodzina Zbigniewa Wodeckiego.

Krystyna Wodecka, wdowa po artyście, podziękowała Radzie Miasta Krakowa i prezydentowi miasta za upamiętnienie jej męża. Mariusz Patyra zagrał na skrzypcach jeden z największych przebojów Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha”.

Córka Zbigniewa Wodeckiego — Katarzyna Wodecka-Stubbs mówiła dziennikarzom, że bardzo cieszy się z tego, że artysta został patronem tak pięknego i spokojnego miejsca. „To szlak z naszego domu rodzinnego do ulicy Basztowej, gdzie wszyscy chodziliśmy do szkoły muzycznej i na Stary Kleparz, który uwielbialiśmy. To miejsce szczególne, bo codzienne – dla taty i dla nas. Cieszę się, że nie jest otoczone ulicami i rondami, ale słońcem i zielenią” - mówiła.

Na skwerze będą się odbywały koncerty

- To ogromnie wzruszająca chwila. Z jednej strony kameralna uroczystość, bo tak musi być w pandemii, z drugiej strony doczekaliśmy się tego pięknego daru od miasta i tata ma swój skwer, a w zasadzie zakątek muzyczny z piękną altaną, w której, mam nadzieję, będziemy spotykać się całe lato – dodała córka artysty. Zapowiedziała, że w czerwcu w altanie będą organizowane koncerty, spotkania muzyczne dla dzieci oraz potańcówki.

Zbigniew Wodecki — multiinstrumentalista, kompozytor, wokalista, zmarł 22 maja 2017 roku. Miał 67 lat. Od końca lat 60. związany był z Piwnicą Pod Baranami i zespołem Anawa. Był muzykiem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej; w latach 70. zadebiutował jako wokalista. Był autorem i wykonawcą takich przebojów, jak „Zacznij od Bacha”, „Chałupy”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Opowiadaj mi tak”; znany z wykonania piosenki o „Pszczółce Mai”. Współpracował z takimi artystami jak Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Zdzisława Sośnicka, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Krystyna Prońko, Ewa Bem.

dziennik.pl

Wiadomości

służby dyplomatyczne

Moskwa przeciw Londynowi. Ich człowiek ma dwa tygodnie

Rząd szykuje nowe podwyżki. Trzymajcie się za kieszeń

Getmanchuk: Ukraina od 5 lat jest tarczą. Zasługuje by być mieczem

Rosyjskie ataki na Ukrainę. Wielu rannych

Od 1 lipca: President Donald J. Trump International Airport

Pocisk uderzył w tankowiec w pobliżu Dubaju. Nie wiadomo skąd

Zapytali Netanjahu o możliwy termin zakończenia wojny

Humbak na Bałtyku. Rzekomo płynie w stronę portu

Czy Marciniak pojedzie na mundial? Decyzja zapadnie niebawem

Podwójna eliminacja i wielkie emocje! „Taniec z Gwiazdami” zaskoczył widzów

Dziennikarz reaguje na chamski wpis Kapeli. "Z Pana poeta, jak z odkurzacza rakieta"

Niedziela Zmartwychwstania z najuboższymi. Caritas zachęca do wsparcia

Merz stawia sprawę jasno. Większość Syryjczyków powinna opuścić Niemcy

Zachód chce umieszczać migrantów w obozach na Bałkanach. To budzi sprzeciw

Morawiecki: na SAFE powinny zarobić nasze rodzime firmy, ale nie ma takiej szansy

Najnowsze

służby dyplomatyczne

Moskwa przeciw Londynowi. Ich człowiek ma dwa tygodnie

Donald Trump

Od 1 lipca: President Donald J. Trump International Airport

tankowiec uderzony niezidentyfikowanym pociskiem

Pocisk uderzył w tankowiec w pobliżu Dubaju. Nie wiadomo skąd

Benjamin Netanyahu

Zapytali Netanjahu o możliwy termin zakończenia wojny

humbak na Bałtyku

Humbak na Bałtyku. Rzekomo płynie w stronę portu

Rząd szykuje nowe podwyżki. Trzymajcie się za kieszeń

Alyona Getmanchuk, Szefowa Misji Ukraińskiej przy NATO

Getmanchuk: Ukraina od 5 lat jest tarczą. Zasługuje by być mieczem

Rosyjskie ataki na Ukrainę. Wielu rannych