Zawody w powożeniu końmi zimnokrwistymi. Pierwsze w historii takie wydarzenie w Kujawsko-Pomorskim

Artykuł
To jedna z atrakcji w ramach świętowania 730. urodzin Grudziądza
Fot. Twitter/@wwwwarszawapl

I Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w powożeniu końmi zimnokrwistymi zaplanowano na niedzielę, 20 czerwca. Odbędą się one na Błoniach Nadwiślańskich w godz. 12-16. Będą także pokazy i konkursy dla publiczności.

W ramach Mistrzostw odbędą się półfinały i finały singli oraz par. W trakcie rywalizacji przygotowane będą także pokazy dla publiczności oraz konkursy. M.in.:

  • teatr konny
  • pokazy kawalerii
  • turniej rycerski
  • piłka nożna koni
  • rzut podkową 

- Planujemy też przejażdżki bryczką i wierzchem z których będzie mogła skorzystać publiczność - zapowiada Michał Masłowski z Ośrodka Jeździeckiego "Rywal" w Grudziądzu, organizator I Otwartych Mistrzostw Województwa Kujawsko - Pomorskiego w powożeniu końmi zimnokrwistymi.

Aktualnie na zawody zgłosiło się około 30 uczestników z regionu, a także z okolicznych województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego. Organizator - grudziądzki "Rywal" - wystawi trzy zaprzęgi. 

I Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko - Pomorskiego w powożeniu końmi zimnokrwistymi, które odbędą się nad Wisłą w Grudziądzu to jedna z atrakcji w ramach świętowania 730. urodzin Grudziądza.

ejgiahvxcai5vum_670

Fot. Twitter/@wwwwarszawapl

Źródło: grudziadz.naszemiasto.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy