Żaryn: Straż Graniczna odpiera kolejne ataki na granice

Artykuł
Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Sytuacja na granicy z Białorusią pozostaje trudna i stanowi wyzwanie dla Polski - napisał we wtorek na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Rzecznik zaznaczył, że Straż Graniczna odpiera kolejne ataki na granice.

- Cudzoziemcy oraz służby białoruskie każdej nocy organizują agresywne ataki, a także szukają nowych miejsc do nielegalnego przekroczenia granicy - zaznaczył.

Żaryn przypomniał o dwóch obywatelach Kuby, którzy przedostali się na stronę polską pod mostem granicznym, przechodząc po elementach konstrukcyjnych. "Zostali zatrzymani" - dodał rzecznik.

ZOBACZ: Żaryn: Białoruska propaganda wykorzystuje coraz bardziej absurdalne pomówienia dezertera

Wpis rzecznika był nawiązaniem do informacji przekazanych we wtorek przez SG.

- Wczoraj tj. 10.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 68 osób. Na odcinku PSG Mielnik grupa cudzoziemców siłowo forsowała granicę. Na odcinku PSG Terespol 2 ob. Kuby przedostało się na stronę polską pod mostem granicznym, przechodząc po elementach konstrukcyjnych mostu - podała SG na Twitterze.

W styczniu doszło już do 307 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Funkcjonariusze SG przez pierwsze 10 dni nowego roku zatrzymali 15 migrantów - 9 obywateli Syrii i 6 obywateli Iraku. W takim samym okresie ubiegłego roku nie było żadnych zatrzymań.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy