Przejdź do treści
08:42 Beskidy: Warunki na szlakach jeszcze dobre, ale mają nadejść opady
08:01 Mazowieckie: Służby zlikwidowały nielegalną fabrykę papierosów, 3 osoby zatrzymane
07:39 Chiny: Oskarżony o szpiegostwo obywatel Japonii skazany na trzy lata i sześć miesięcy więzienia
07:31 IMGW: na północy burze z opadami do 70 mm, na zachodzie wiatr w porywach do 70 km/h
07:01 Warmińsko-mazurskie: Rozbity gang oszustów wystawiających fałszywe faktury, 5 osób zatrzymanych
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk oraz Klub „Gazety Polskiej” Kościerzyna zapraszają na spotkanie z posłami Mariuszem Goskiem oraz Dariuszem Mateckim, 21 lipca, godz. 16.30, ul. 3 maja 9, Kościerzyna.
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub „GP” Milanówek zaprasza na obchody 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 2 sierpnia, g. 15.00 Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej ul. Szkolna 7. Po mszy uroczystość na cmentarzu w Milanówku przy grobach Powstańców Warszawskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Żaryn: Rok 2021 to silne wzmożenie antyzachodnich tez propagandy białoruskiej

Źródło: Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Rok 2021 to silne wzmożenie antyzachodnich tez propagandy białoruskiej, która prowadziła narrację tożsamą z rosyjskimi atakami informacyjnymi. Jednym z głównych celów była Polska - napisał na Twitterze Stanisław Żaryn, rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych.

Rok 2021 to silne wzmożenie antyzachodnich tez propagandy białoruskiej, która prowadziła narrację tożsamą z rosyjskimi atakami informacyjnymi. Jednym z głównych celów była Polska. 1/8 pic.twitter.com/c1buGSVUhN

— Stanisław Żaryn (@StZaryn) January 9, 2022

- Pod koniec grudnia białoruski portal, zaangażowany w kolportowanie antypolskich treści, publikował artykuł, zawierający typowe dla ataków na RP tezy. Artykuł odnosił się do poparcia, jakiego w czasie agresji reżimu Łukaszenki Unia Europejska udzieliła Polsce, Litwie i Łotwie. Autor krytykował UE za poparcie jakiego udzielono władzom PL, LT i LV, oraz oskarżał UE o wojenną retorykę - napisał Żaryn.

- To typowy dla działań Kremla i Mińska sposób wykorzystania działań propagandowych do prób wymuszania na UE uległości wobec szlaku migracyjnego z Białorusi, a także prób izolowania zaatakowanych państw na forum Unii - dodał.

- Jednocześnie tekst zawierał absurdalne tezy dotyczące Polski. Artykuł wskazywał na wzmocnienie przez Polskę sił stacjonujących na granicy z Białorusią. Sugerowano, że jest to dowód przygotowań do ataku na Białoruś. W artykule zamieszczono mapkę, która sugeruje, że konkretne jednostki mają już wyznaczone zadania dotyczące ataku na Białoruś. Tekst zawiera również cytaty z „ekspertów” uwiarygadniające antypolską narrację - stwierdził.

ZOBACZ: Żaryn: Białoruska propaganda wykorzystuje coraz bardziej absurdalne pomówienia dezertera

- Artykuł w swoim tytule wskazuje, że Polska szykuje się do aneksji zachodniej części Białorusi. Podobne insynuacje pod adresem Polski od wielu miesięcy kolportuje białoruska propaganda oraz urzędnicy reżimu Łukaszenki - dodał.

- Stała kampania antypolska skutkuje wytworzeniem fałszywego obrazu Polski, która rzekomo jest wroga wobec Białorusi, szykuje się do ataku oraz zagraża Białorusinom. Wytworzenie obrazu wroga przez reżim Łukaszenki jest wykorzystywane do zwiększania represji wobec Białorusinów - oznajmił rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych.

Twitter

Wiadomości

Co się dzieje w szczecińskim sądzie? Zobacz nagranie z MIGRANTAMI!

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Są zatrzymania!

PiS czy PO? Tak dziś zagłosowaliby Polacy [SONDAŻ]

Lewandowski wraca do pracy. Pokazał nowe zdjęcia w blond fryzurze!

Jagodowe szaleństwo! Te placuszki pokochasz od pierwszego kęsa

Zamknięto trzy kąpieliska na Kaszubach. Co jest tego powodem?

Medale igrzysk 2026 zaprezentowane! Forma nietypowa, produkcja ekologiczna

SPRAWDŹ TO!

Tonący chwyta się brzytwy? Tak uważają Polacy na temat rekonstrukcji rządu!

Dlaczego Polacy uważają, że Donald Tusk jest nieskutecznym premierem?

Bellinghama czeka operacja barku i długa przerwa w grze

Casa Polonia w Rzymie. Specjalna propozycja dla Polaków na Jubileusz Młodzieży

Putin upokorzył Trumpa. Jaką cenę za to zapłaci?

Kaja Kallas alarmuje: Rosja używa broni chemicznej

Była prezydent skazana. 537 mln dolarów do zwrotu. Ma 10 dni

Brytyjska uczennica ukarana za sukienkę "w Union Jacka". Odesłali ją do domu

Najnowsze

Co się dzieje w szczecińskim sądzie? Zobacz nagranie z MIGRANTAMI!

Jagodowe szaleństwo! Te placuszki pokochasz od pierwszego kęsa

Zamknięto trzy kąpieliska na Kaszubach. Co jest tego powodem?

Medale igrzysk 2026 zaprezentowane! Forma nietypowa, produkcja ekologiczna

SPRAWDŹ TO!

Tonący chwyta się brzytwy? Tak uważają Polacy na temat rekonstrukcji rządu!

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Są zatrzymania!

PiS czy PO? Tak dziś zagłosowaliby Polacy [SONDAŻ]

Lewandowski wraca do pracy. Pokazał nowe zdjęcia w blond fryzurze!