Żaryn: Już ponad 1500 osób wróciło z Białorusi do Iraku i Syrii. Planowane są kolejne loty

Artykuł
Twitter.com

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych poinformował, że na Białorusi przebywa kilkanaście tysięcy migrantów ściągniętych przez Łukaszenkę w ostatnich miesiącach. Niewielka część z nich wróciła z Mińska do Iraku.

400 migrantów odleciało w piątek z Mińska do Iraku. Wracają głównie Kurdowie – poinformował w sobotę rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Na Białorusi wciąż przebywa duża grupa osób, które będą wykorzystywane przez Łukaszenkę do destabilizowania naszej granicy. Ostatnio w Bruzgach dyktator osobiście zachęcał cudzoziemców do ataków na Polskę i Polaków – podkreślił

Dotychczas z lotniska w Mińsku wyleciało ponad 1500 osób. Głównie są to Kurdowie, którzy zamieszkują tereny Syrii i Iraku. Poza Kurdami na terenie Białorusi przebywa znaczna grupa migrantów sprowadzonych z Jemenu oraz przez Moskwę.

Operacja białoruska przeciwko Polsce trwa i będzie kontynuowana. Jej cele wpisują się w strategiczne oddziaływanie Rosji przeciwko NATO – dodał na zakończenie Żaryn

Źródło: twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy