Zapowiedź kolejnych dużych strajków transportowców. Protest zacznie się niedługo!

Portal TV Republika, kk 23-02-2024, 15:45
Artykuł
PAP

Związek zawodowy Verdi wezwał do strajków ostrzegawczych w transporcie publicznym w całych Niemczech w przyszłym tygodniu. Protesty planowane są w różnych dniach i regionach od poniedziałku do soboty. Głównym dniem protestu ma być 1 marca.

Bawaria jest jedynym krajem związkowym, którego strajk nie dotyczy. Równolegle do strajków ruch Fridays for Future organizuje liczne demonstracje przeciwko kryzysowi klimatycznemu w dniu 1 marca.

Pasażerowie podróżujący berlińskim systemem transportu publicznego (BVG) będą musieli przygotować się na strajk trwający 35 godzin. Od czwartku (29 lutego) od rozpoczęcia pracy o godzinie trzeciej do piątku (1 marca) do godziny 14, pociągi metra, autobusy i tramwaje BVG nie będą kursować w całym Berlinie, pisze portal dziennika „Berliner Zeitung”.

W ostatnich tygodniach odbyło się już kilka strajków ostrzegawczych w lokalnym transporcie publicznym w poszczególnych krajach związkowych. Drugiego lutego Verdi zorganizował skoordynowany ogólnokrajowy strajk w prawie wszystkich krajach związkowych.

Związek zawodowy domaga się między innymi zmniejszenia czasu pracy przy obecnym wynagrodzeniu i dłuższych okresów odpoczynku między zmianami.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy