Zapłaci za zaśpiewanie ukraińskiej pieśni. Moskwa ukarała Miss Krymu!
Rosyjskie władze okupacyjne ukarały zwyciężczynię konkursu na „królową piękności Krymu” Olhę Waliejewą grzywną 40 tys. rubli (680 USD). Za co? Powód kuriozalny, bowiem chodziło o zaśpiewanie ukraińskiej pieśni patriotycznej „Czerwona Kalina”. Informację przekazała dziś stacja CNN, powołując się na media rosyjskie. To już nawet śpiewać nie można...?
Waliejewą oskarżono o dyskredytowanie rosyjskiej armii i promowanie „symboli ekstremistycznych” – podała stacja BBC. Inna kobieta, która śpiewała razem z Waliejewą, została skazana na 10 dni aresztu.
„Czerwona Kalina” stała się szczególnie popularna po rozpoczęciu przez Rosję pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę. Swoją wersję pieśni nagrali m.in. członkowie zespołu Pink Floyd, chcąc okazać wsparcie dla Ukrainy.
Według BBC 34-letnia Waliejewa wygrała konkurs na „królową piękności Krymu 2022”, przeprowadzony w maju w Sewastopolu. Półwysep Krymski został w 2014 roku nielegalnie anektowany przez Rosję – przypomina CNN.
Wyświetl ten post na Instagramie
Najnowsze
Jeden grosz za kilometr. Ze św. Krzysztofem dla misji
Papież Leon XIV powołał polskiego biskupa do najwyższego trybunału Watykanu
Lewandowski alarmuje: prokuratura ściga wpisy o sprawie sierż. Michała Czabrowskiego
PiS po rozłamie. Gorąca debata w Republice o Kaczyńskim i Morawieckim
Rozłam na prawicy. Andrzej Śliwka: Polacy oczekują od nas jedności, a nie wojny wewnętrznej
Wyciekła notatka z końcówki prezydentury Bidena. Chcieli zachować jak najwięcej nielegalnych migrantów