Zamierzasz skorzystać z programu "Wyprawka 300 plus"? Sprawdź kiedy możesz złożyć wniosek

Artykuł
zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Wraz z nadejściem lipca będzie można składać wnioski o 300 zł na wyprawkę szkolną dla uczniów. Projekt rozporządzenia jest już konsultowany. Pieniądze poświęcone zostaną z rządowego programu Dobry start.

300 Plus przysługiwać będzie każdemu dziecku do 18. roku życia, niezależnie od dochodów rodziny. Uczniowie niepełnosprawni będą mogli korzystać ze świadczenia do 24. roku życia. Ze wstępnych analiz wynika, że program obejmie ponad 4,5 mln dzieci. Projekt wyceniono na około 1,5 mld złotych.

– Jest to bardzo dobra inicjatywa. Sam chciałem taką propozycję zaproponować na poziomie samorządu w Łodzi. Jak słyszę, jest to ogólnopolska propozycja, więc bardzo się cieszę, że rząd wspiera w sytuacji, w której samorząd również mógłby to robić. […] Musimy wspierać rodziny i wspierać wychowanie dzieci. To jest dla nas wspólna inwestycja. Niestety statystyki demograficzne są bardzo złe. Mam nadzieję, że każdy tego typu program stworzy poczucie bezpieczeństwa, które w wielu przypadkach pozwoli na decydowanie się na kolejne dzieci – odniósł się Waldemar Buda, Poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Wnioski o 300 plus rodzice mogą składać od lipca drogą elektroniczną. Natomiast od 1 sierpnia dokumenty będą przyjmowane również bezpośrednio w urzędzie. Po rozpatrzeniu prawidłowo wypełnionego wniosku, wypłata świadczenia na wyprawkę szkolną nastąpi nie później niż do końca września.

Program Dobry start to jeden z pięciu projektów zapowiedzianych przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas konwencji Zjednoczonej Prawicy.

Źródło: radiomaryja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy