Zamach na premiera Iraku

Do zamachu na premiera Iraku Mustafy al-Kazimiego doszło w niedzielę nad ranem w stolicy Iraku Bagdadzie. Dygnitarz nie odniósł obrażeń i wezwał do „spokoju i powściągliwości”.
- Czuję się dobrze, dzięki Bogu, i wzywam do spokoju i powściągliwości ze strony wszystkich dla dobra Iraku – napisał Kazimi na Twitterze.
Według irackich służb do zamachu wykorzystano uzbrojonego drona. Według anonimowych źródeł w irackim rządzie, za zamachem stoi proirańskia szyicka milicja, która nie uznała wyników ostatnich wyborów parlamentarnych w Iraku.
polsatnews.pl
Komentarze
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Najnowsze

Przedstawiciel Ukrainy: albo zdecydowana reakcja, albo jutro rakiety w Paryżu, Berlinie czy Londynie

TYLKO U NAS
Bogucki: po ataku dronowym słychać w Polsce słowa: „jedność” i „odpowiedzialność”. To słowa kluczowe

Których gwiazd siatkówki nie zobaczymy na MŚ? Wielcy nieobecni na Filipinach

Karol Polejowski w Watykanie: IPN przybliża historię Polski światu
