Zamach bombowy w Somalii. Ranny rzecznik rządu

Artykuł
Fot. PAP/EPA/SAID YUSUF WARSAME

Rzecznik rządu Somalii Mohamed Ibrahim Moalimuu został ranny podczas samobójczego zamachu bombowego, do jakiego doszło w niedzielę rano w pobliżu jego domu - podała agencja Reutera powołując się na swego korespondenta, który był na miejscu zdarzenia.

Moalimuu, który przez wiele lat był korespondentem BBC w Somalii, został natychmiast po ataku przewieziony do szpitala. Fotograf agencji Reutera potwierdził ten fakt. W swej relacji zaznaczył też, że przed domem rzecznika znajdują się szczątki ludzkie.

Gabinet ministrów, który podał informację o zamachu na Twitterze, nie udzielił na razie żadnych wskazówek, czy są jacyś inni ranni lub ofiary śmiertelne ataku. W komunikacie zaznaczono, że do zamachu doszło na ulicy prowadzącej do trasy przelotowej w Mogadiszu i że atak miał charakter samobójczy.

Somalia od wielu miesięcy jest targana kryzysem na szczytach władzy w związku z konfliktem na linii prezydent-premier, Jednocześnie w kraju coraz bardziej aktywna jest związana z Al-Kaidą grupa Asz-Szabab dążąca do obalenia rządu i zaprowadzenia w kraju prawa koranicznego.

Ugrupowanie Asz-Szabab zostało wpisane na listę organizacji terrorystycznych przez Australię, Kanadę, Norwegię, Szwecję, Wielką Brytanię, USA oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy