Zakupy w niedziele już nie tylko w „żabkach”. Kolejne sklepy będą „placówkami pocztowymi”

Artykuł
Oferowanie obsługi kurierskiej ma zwiększać atrkcyjność sklepów
Fot. Flickr/Denis

Firma Pointpack podpisała z Pocztą Polską i Eurocash umowę o współpracy, w ramach której będzie obsługiwać przesyłki dostarczane przez pocztę do sklepów sieci handlowych, m.in. Delikatesów Centrum, Lewiatana, Abc, czy Euro Sklepu. Klienci będą mogli odbierać paczki w tych placówkach, których właściciele zdecydują się na uruchomienie punktu odbioru.

– Zawarte umowy dotyczą możliwości uruchomienia usługi kurierskiej „Moja Paczka” przez niezależnych przedsiębiorców, zrzeszonych w sieciach – powiedział Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.

– Decyzja o tym, czy skorzystać z tego rozwiązania i poprawić konkurencyjność swojego sklepu poprzez zaoferowanie usług kurierskich, jest jak zawsze po stronie właściciela sklepu. To samo dotyczy decyzji o ewentualnym otwarciu placówki w niedziele – dodał.

– Dostęp do obsługi kurierskiej w sklepach jest coraz bardziej potrzebny i oczekiwany przez konsumentów. To właśnie dlatego chcemy zapewnić naszym klientom – właścicielom sklepów zrzeszonych w sieciach franczyzowych i partnerskich – możliwość korzystania z takiej usługi. Dzięki temu sklepy prowadzone przez polskich przedsiębiorców, zlokalizowane blisko swoich klientów, będą mogły wzmacniać swoją konkurencyjność – stwierdził.

W ramach Grupy Eurocash działa w sumie niemal 15 tys. placówek handlowych pod szyldami: Lewiatan, Delikatesy Centrum, ABC, Mila, Groszek, czy Euro Sklep.

Źródło: www.wiadomoscihandlowe.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy