Zakajew w Republice: Rosjanie nie zmienili się od czasów pańszczyzny

Artykuł
Telewizja Republika

– Jestem przekonany, że w Rosji są również „normalni” Rosjanie. A to co widzimy w telewizji rosyjskiej to tendencyjność nadana przez Putina, to jest propaganda mająca na celu wsparcie samego prezydenta Rosji – mówił na antenie Telewizji Republika Ahmed Zakajew, premier Czeczeńskiej Republiki Iczkerii na uchodźstwie.

Jak tłumaczył, społeczeństwo rosyjskie nie jest jednolite. – Chodzi o to, że Putin dziś przedstawia najohydniejszą i najbardziej zacofaną, najnikczemniejszą część społeczeństwa rosyjskiego wraz z jego prymitywnymi instynktami – opowiadał. – To społeczeństwo bezwzględnie musi się zmienić. „Normalni” Rosjanie muszą los swego państwa wziąć w swe ręce, a nie myśleć w kwestii – „jakie to mamy potężne państwo i tak wiele kolonii, którymi są okupowane narody”.

Dodał, że Rosja ukształtowała się w wojnach, w przemocy, w brutalności. – Cała jej geografia i historia podparta jest krwawymi wojnami i okrucieństwem, strasznym okrucieństwem. Nie tylko wobec narodów skolonizowanych, ale i wobec własnego narodu. Pańszczyzna została zniesiona przecież nie tak dawno temu. Ci ludzie pozostają jeszcze w tamtej rzeczywistości – opisywał.

Cały wywiad do zobaczenia w oknie poniżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy