Zagrzmiało na wschodzie Polski. Nasza armia poderwała samoloty
Dziś rano Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych opublikowało komunikat. Poinformowano w nim, że w przestrzeni powietrznej rozpoczęły operowanie dyżurne statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju.
Dzisiejszej nocy obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami rakietowymi wykonywanymi na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy - czytamy w specjalnym komunikacie.
Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a DO RSZ na bieżąco monitoruje sytuację.
❗️Uwaga, w przestrzeni powietrznej rozpoczeły operowanie dyżurne statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju.
— Dowództwo Operacyjne (@DowOperSZ) April 19, 2024
Dzisiejszej nocy obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego… pic.twitter.com/F9FTgoOhbj
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Za zbrodnie wojenne płacić nie chcą, ale na placówkę podkreślającą niemieckość Górnego Śląska kasę znajdą
Jarosław Kaczyński w Kwidzynie: Polska w kryzysie przez rząd zewnętrzny
Mrowińska: „Pediatra ministrem obrony? W USA to byłaby nie do pomyślenia farsa”