Przejdź do treści
12:43 Papież: świat ma zawsze swoich „Herodów”, swoje mity o sukcesie i o bezwzględnej władzy
12:18 Ukraina: trudna sytuacja obrońców Pokrowska i Myrnohradu w obwodzie donieckim
12:08 Tatry: Do drugiego stopnia wzrosło zagrożenie lawinowe
11:24 Sondaż dla WP: 43,9 proc. Polaków uważa, że w 2025 r. pogorszyła się ich sytuacja materialna
11:08 MAEA: rozpoczęła się naprawa linii zasilającej Zaporoską Elektrownię Atomową
09:27 Podlaskie: Areszt dla mężczyzny podejrzanego o udział w bójce, w której śmierć poniósł 18-latek
08:43 Elbląg: Stany ostrzegawcze przekroczone na trzech wodowskazach
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece koło Ropczyc
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką, które odbędzie się w Szczytnie, przy ul. Solidarności 9 (świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej), 3 stycznia 2026 r. (sobota) o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Zaginął szef szpitala, w którym leczył się Nawalny. To nie pierwszy zagadkowy przypadek związany hospitalizacją dysydenta

Źródło: PAP/EPA/MAXIM KARMAYEV

Aleksandr Murachowski, były szef szpitala w Omsku na Syberii, dokąd w sierpniu 2020 roku trafił opozycjonista Aleksiej Nawalny, zaginął bez wieści podczas polowania — podał w niedzielę niezależny portal Meduza, powołując się na media regionalne.

Przekazują one, że Murachowski wyjechał 7 maja po południu z bazy myśliwskiej do lasu na quadzie i od tej pory nie wiadomo, gdzie się znajduje. Znajomi lekarza poszukiwali go w lesie przez dobę, po czym 8 maja zgłosili policji jego zaginięcie.

Portal SuperOmsk twierdzi, że quad, którym poruszał się Murachowski, został odnaleziony w bagnistej okolicy bez kierowcy.

Poszukiwania utrudnia bagnisty teren

Policja obwodu omskiego poinformowała w oficjalnym komunikacie o zaginięciu mężczyzny, nie podając jego nazwiska. Z komunikatu wynika, że w poszukiwaniach uczestniczą mieszkańcy, policja i funkcjonariusze gwardii narodowej (Rosgwardii). Akcję utrudnia bagnisty i trudno dostępny teren.

Murachowski od grudnia 2020 roku był szefem resortu zdrowia we władzach obwodu omskiego. Awans otrzymał kilka miesięcy po hospitalizacji Nawalnego latem 2020 roku w szpitalu w Omsku, gdzie Murachowski był ordynatorem.

Ze sceny znikają kolejni lekarze

W marcu 2021 roku zmarł jeden z lekarzy tego samego szpitala — Rustam Agiszew. Przyczyną śmierci był udar. Na początku lutego br. na atak serca zmarł Siergiej Maksimyszyn, zastępca Murachowskiego w omskim szpitalu.

Współpracownik Nawalnego, Leonid Wołkow mówił wówczas, że właśnie Maksimyszyn najlepiej znał stan Nawalnego.

Wcześniej inny zastępca Murachowskiego, Anatolij Kalininczenko, który zajmował się leczeniem Nawalnego, odszedł z pracy i zatrudnił się w prywatnej klinice. Tuż po hospitalizacji Nawalnego to Kalininczenko rozmawiał z prasą, potem kontakty z prasą przejął Murachowski.

Murachowski nie zezwalał na transport Nawalnego

Według Radia Swoboda to właśnie Murachowski jako lekarz naczelny przez dwie doby nie zezwalał na transport Nawalnego na leczenie do Niemiec, czego domagała się rodzina opozycjonisty.

W Berlinie medycy kliniki Charite uznali, że został on otruty zakazanym bojowym środkiem chemicznym. Lekarze szpitala w Omsku nie dopatrzyli się w organizmie Nawalnego śladów trucizny.

PAP

Wiadomości

Duda: rząd Donalda Tuska okazał słabość w polityce międzynarodowej

Trump zmienia reguły gry: stop imigracji, powrót produkcji i wojna o własność intelektualną

Dwie ofiary śmiertelne sztormu Johannes w Szwecji

Rok przełomu: Trump pokazuje sprawczość, Nawrocki łamie sondaże

SPRAWDŹ TO!

Co za arogancja! Sikorski znów atakuje prezydenta Nawrockiego

Majdzik: Polacy nie chcą przywódców reprezentujących obce interesy

PILNE: Nie żyje Brigitte Bardot. Aktorka miała 91 lat

Wystrzałowy Sylwester znów w Chełmie. Republika wraca na Lubelszczyznę

Chiny nakładają sankcje na amerykańskie firmy zbrojeniowe

Jest areszt dla podejrzanego o udział w bójce, w której śmierć poniósł 18-latek!

Przekroczone zostały stany ostrzegawcze na trzech wodowskazach...

Najnowszy sondaż: poznaliśmy opinię Polaków o USA i prezydencie Trumpie

Silny wiatr uderzył w Polsce. Strażacy musieli interweniować 215 razy

SPRAWDŹ TO!

TVP Info w likwidacji przerwała transmisję. Bo... przemawiał prezydent [KOMENTARZE]

Co czeka nas w pogodzie przez najbliższe dni? [PROGNOZA]

Najnowsze

Duda: rząd Donalda Tuska okazał słabość w polityce międzynarodowej

SPRAWDŹ TO!

Co za arogancja! Sikorski znów atakuje prezydenta Nawrockiego

Majdzik: Polacy nie chcą przywódców reprezentujących obce interesy

PILNE: Nie żyje Brigitte Bardot. Aktorka miała 91 lat

Wystrzałowy Sylwester znów w Chełmie. Republika wraca na Lubelszczyznę

Trump zmienia reguły gry: stop imigracji, powrót produkcji i wojna o własność intelektualną

Dwie ofiary śmiertelne sztormu Johannes w Szwecji

Rok przełomu: Trump pokazuje sprawczość, Nawrocki łamie sondaże