Zadłużony po uszy Londyn wydaje na LGBT. Przejście promujące transseksualizm niebezpieczne dla pieszych i kierowców

Artykuł
Twitter.com/DannyBeales

Rada Camden Town zadecydowała o przeznaczeniu 10 464 funtów brytyjskich na przejście dla pieszych, które ma promować transseksualizm.

Innowacyjna instalacja została ulokowana w dzielnicy Camden, tuż obok księgarni Gay's The Word, zajmującej się sprzedażą literatury ideologii LGBT+.

Oficjalnego otwarcia „trans przejścia” dokonał radny Danny Beales, który podzielił się tą informacją ze światem za pośrednictwem Twittera.

Poza faktem, iż „trans przejście” kosztowało Londyńczyków ok. 57 tysięcy złotych, to okazuje się ono niebezpieczne dla użytkowników ruchu drogowego.

Użytkownicy Twittera zwrócili uwagę radnemu, iż przejście w nowej kolorystyce dyskryminuje osoby niewidome, gdyż wywołuje ono zdezorientowanie i budzi niepokój wśród psów przewodników tychże osób.

We wrześniu tego roku aktywiści z grupy Transport for All skierowali pismo do burmistrza Londynu, w sprawie istniejących już tęczowych przejść dla pieszych, wskazując na istotne obawy przy ich korzystaniu przez osoby z niepełnosprawnościami.

Grupa podkreśliła, że ​​osoby niewidome i niedowidzące potrzebują spójnego i przewidywalnego oznakowania, a osoby z autyzmem mogą odczuwać „przeciążenie sensoryczne” z powodu „szumu wzrokowego”. Dodatkowo tego typu projekty uderzają również w osoby z demencją, które mogą błędnie interpretować oznaczenia na skrzyżowaniu.

Ponadto przejście nie spełnia wymogów kodeksu ruchu drogowego: trzy mdłe, równoległe kolory w sposób znaczący różnią się od tradycyjnego oznakowania, dlatego status prawny „trans przejścia” jest niejasny.

Jak donoszą brytyjskie media „jest to jedno z czterech przejść, które rada Camden Town zamierza utworzyć”. Tym samym będzie to oznaczać, że w zadłużonym na blisko 110 mln złotych Londynie wydano ok. 230 tys. złotych na promocję transseksualizmu w postaci flag udających przejścia dla pieszych.

Źródło: twitter.com metro.co.uk

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy