Z Krakowa do Rzymu. Wystawa fotografii Jana Pawła II

Artykuł
Otwarcie rzymskiej odsłony ma miejsce 22 października 2021 roku
Fot. Twitter/@beatkas32

Od 22 października w rzymskim Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu – Angelicum, mieszkańcy i pielgrzymi będą mogli oglądać wystawę pt. "Z Krakowa do Rzymu. Jan Paweł II na fotografiach Adama Bujaka". Składa się z ponad 60 prac autora nazywanego osobistym fotografem św. Jana Pawła II.

Wystawa prezentuje zarówno fotografie portretowe Karola Wojtyły, jak i całe cykle fotograficzne, podzielone na obszary tematyczne m.in. dotyczę związków przyszłego papieża z Krakowem, a także ukazywania go jako biskupa Rzymu.

Celem wystawy jest zwiększenie wiedzy i świadomości rzymskiej publiczności w zakresie silnego związku papieża z Krakowem, zaprezentowania Karola Wojtyły jako metropolity krakowskiego i kardynała.

Otwarcie rzymskiej odsłony wystawy ma miejsce 22 października. Jest związane jest z przypadającym w tym terminie Dniem Św. Jana Pawła II oraz z inauguracją nowego roku akademickiego 2021/2022 na Uniwersytecie Angelicum.

Działania na rzecz wystawy opierają się na współpracy trzech instytucji: Muzeum Narodowego w Krakowie, Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie, Instytutu Polskiego w Rzymie.

 Źródło: mnk.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy