Wzrost ofert pracy w branży IT. Liczba ogłoszeń przekroczyła 200 proc

Artykuł
Wzrost ofert pracy w branży IT
Foto: Flickr/bfaliszek

W lipcu br. liczba ofert pracy w branży IT wzrosła o 213 proc. Jednocześnie wynagrodzenia specjalistów od Business Intelligence wzrosły o 16,7 proc r/r.

Wzrosty w liczbach pokazują, że wakacje praktycznie nie dotyczą branży IT. Porównując z rokiem ubiegłym liczba ofert na portalu No Fluff Jobs, wzrosła o 213 proc. Co ciekawe jeszcze większy wzrost (600 proc.) zanotowano w ofertach proponujących pracę zdalną.

Największe zapotrzebowanie dotyczyło pracowników specjalizujących się w kategoriach Security, Mobile i Business Intelligence. Ci ostatni spośród wymienionych mogli liczyć na największe zarobki — od 15 400-21 800 zł netto (+VAT) w przypadku umowy B2B oraz 14 000-19 000 zł brutto na umowę o pracę. Na kolejnych pozycjach znalazły się kategorie Embedded, Gaming, IT Administrator, Backend, DevOps, AI oraz Testing.

Wszystkie trzy zwycięskie kategorie odnotowały wzrost oferowanego wynagrodzenia w porównaniu do lipca 2020. Według No Fluff Jobs, największy skok zarobków wśród Mobile, BI oraz Security dotyczy osób pracujących na umowie o pracę.

Mediana dolnych widełek wynagrodzenia specjalistów od Business Intelligence w lipcu 2021, w stosunku do analogicznego okresu w roku 2020, wzrosła o 16,7 proc., w przypadku Security była ona większa o 14,8 proc., zaś Mobile - 26,5 proc.

Źródło: forsal.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy