Wzrost PKB w kraju. Gowin: Wyniki polskiej gospodarki są nadspodziewanie dobre

Artykuł
Gowin poinformował, że w ubiegłym roku odnotowano niższy spadek, niż przewidywano
Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że szybko rozwijająca się akcja szczepień oraz decyzja rządu o odmrażaniu gospodarki mogą dać szanse, aby wzrost PKB w 2021 r. był wyższy niż 4 procent.

Jarosław Gowin przyznał, że w marcu odnotowano rekordowy wzrost produkcji przemysłowej.

- Chcę powiedzieć, że wyniki polskiej gospodarki za I kw. tego roku są nadspodziewanie dobre. (...) W marcu odnotowaliśmy rekordowy, blisko 19-proc. wzrost produkcji przemysłowej, w marcu spadł także i tak niski poziom bezrobocia - powiedział.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż wzrost PKB będzie wyższy, niż zakładano wcześniej.

- Biorąc pod uwagę bardzo dynamiczną i sprawnie rozwijającą się akcję szczepień oraz dzisiejszą decyzję rządu o stosunkowo szybkim odmrażaniu gospodarki, to uważam, że mamy realne szanse na to, żeby wzrost PKB w 2021 r. był nawet wyższy niż 4 proc. - powiedział Gowin.

PKB w poprzednim roku

Jarosław Gowin przypomniał, że w ubiegłym roku odnotowano niższy spadek, niż przewidywano.

- W 2020 r., wbrew uważanym za optymistyczne scenariuszom przewidującym spadek PKB o 4 proc., odnotowaliśmy spadek jedynie o 2,7 proc. - przypomniał.

- Wynik 2,7 proc. PKB i znakomita sytuacja na rynku pracy, naprawdę znakomita, bo ta sytuacja się poprawia i ciągle problemem polskiej gospodarki jest brak rąk do pracy, a nie ich nadmiar, to wszystko było spektakularnym sukcesem polskich pracowników, polskich przedsiębiorców i polskiego państwa, w tym także rządu - dodał.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy