Wywiad z prezesem NBP już w najnowszym numerze „Gazety Polskiej”

Artykuł
Wywiad z prezesem NBP już jutro w „Gazecie Polskiej”
materiały prasowe

Kiedy prezes Kaczyński i minister Błaszczak ogłosili, że NBP będzie współfinansował reformę armii, rozpętało się piekło. Dosłownie dwa dni później pojawiły się ataki na mnie, na skalę niespotykaną – mówi „Gazecie Polskiej” Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego. Cały wywiad ukaże się w najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska”, dostępnym w sprzedaży od środy 1 grudnia.

Prowadzący rozmowę red. Tomasz Sakiewicz zwraca uwagę, że patrząc na niektóre decyzje Komisji Europejskiej, Unia dryfuje w kierunku utrzymania dotacji tylko dla państw ze strefy euro, pozostałe mają coraz większe problemy.

- Pojawiają się próby obalenia polskiego rządu i innych instytucji, także ataki na kierownictwo NBP. Jeżeli narzucą tu rząd posłuszny i uległy, wtedy środki się znajdą. My jednak musimy pilnować interesów Polski, a nie próbować się przypodobać Berlinowi czy Brukseli – mówi Adam Glapiński.

W pewnym momencie wokół Polski zaczęło być naprawdę „gorąco”. Wszystko zbiegło się w czasie z uruchomieniem operacji „Śluza” oraz ogłoszeniem powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Jak wskazuje prezes NBP, sytuacja zaogniła się, gdy pojawiła się koncepcja rozbudowy polskiej armii.

- Doszedł jeszcze jeden element – ogromny projekt rozbudowy armii. Kiedy prezes Kaczyński i minister Błaszczak ogłosili, że NBP będzie współfinansował tę reformę, rozpętało się piekło. Dosłownie dwa dni później pojawiły się ataki na mnie, na skalę niespotykaną – ujawnia Adam Glapiński.

Całość wywiadu z prezesem NBP Adamem Glapińskim już w najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej”, dostępnym w kioskach od środy.

Ponadto w numerze:

Tekst Piotra Lisiewicza „Rosja w NATO, ocieplenie z Łukaszenką i Putinem, obrona Janukowycza” o priorytetach Platformy Obywatelskiej na arenie międzynarodowej.

„Imigranckie baśnie z tysiąca i jednej nocy”, czyli o konfabulacjach medialnych na temat sytuacji na granicy pisze Grzegorz Wierzchołowski.

„Wsparcie od Polaków daje nam siłę”, o tym, jak Polacy mogą wesprzeć swoich obrońców na granicy, pisze Hubert Kowalski.

A także „Sztuczna inteligencja na co dzień” - tekst powstały we współpracy z TV Republika.

Zapraszamy do kiosków już w środy po najnowszy numer „Gazety Polskiej”.

Źródło: niezalezna.pl, portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy