„Wywiad z chuliganem”. Sara Jóźwiak, wicemistrzyni Europy MMA, w Wojskach Obrony Terytorialnej

Artykuł
Sara Jóźwiak mimo młodego wieku jest już wielkim sportowcem. Należy też do WOT
Fot.Twitter/IMMAF

Media na całym świecie zachwycają się Sarą Jóźwiak, która jest wicemistrzynią Europy w MMA. 22-latka należy także do Wojsk Obrony Terytorialnej. Siedem lat temu, Sara Jóźwiak powstrzymała nożownika. O tym zajściu, karierze i o WOT, Jóźwiak opowiedziała red. Piotrowi Lisiewiczowi w programie „Wywiad z Chuliganem” w Telewizji Republika.

Sara Jóźwiak jest już uznaną zawodniczką w świecie MMA. Została już wicemistrzynią Europy, a niedługo wystartuje w mistrzostwach Świata.

W czasie Mistrzostw Europy w Rosji Sara Jóźwiak pokonała m.in. dwie Rosjanki. A wcześniej wzięła udział w Gali Ministerstwa Obrony Narodowej „Walkę mamy we krwi”. - Gala była świetnie zorganizowana, zawodnicy wychodzili z samolotu, był również pokaz komandosów. Naprawdę, wszystko na plus. I gościliśmy ministra obrony narodowej – powiedziała Jóźwiak w rozmowie z red. Piotrem Lisiewiczem.

22-latka opowiedziała również o powstrzymaniu nożownika. Do tego zdarzenia doszło w Gnieźnie.

- Złapałam go chwytem brazylijskiego ju-jitsu i trzymałem, dopóki nie przyjechała policja – tak powiedziała Jóźwiak w „Wywiadzie z Chuliganem”.

W związku z atakami sytuacją na granicy i atakami celebrytów na polskie służby mundurowe, Sara Jóźwiak z dumą powiedziała, że należy do Wojsk Obrony Terytorialnej i o tym, co ją zmotywowało do wstąpienia w szeregi WOT.

- Na pewno patriotyzm i dobro ojczyzny. Jestem reprezentantką kraju w sporcie i cieszę się, że mogę być w polskim wojsku. Pierwsze szkolenie było bardzo trudne. Odbywało się zimą, w styczniu. Było minus 15 stopni, a my spędzaliśmy wiele godzin na poligonie – mówiła polska mistrzyni. – Jest nas coraz więcej, bardzo dużo zawodników sportów walki służy w Wojskach Obrony Terytorialnej – podkreśliła Sara Jóźwiak.

W najbliższą niedzielę o 22.00 w Telewizji Republika gościem programu będzie kapral Marcin Mrówka z WOT, trener boksu i kibic Lecha Poznań znany z akcji na rzecz renowacji grobów powstańców wielkopolskich.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy