Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji! Zginęło 11 naszych rodaków

Artykuł
HRT

11 osób zginęło, 34 pasażerów zostało rannych w wypadku polskiego autobusu, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia - poinformowała chorwacka agencja prasowa HINA. - Wszystkie ofiary to polscy obywatele - poinformował rzecznik MSZ Łukasz Jasina. Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin ofiar wypadku mogą uzyskać wszelkie informacje.

W wypadku polskiego autokaru FlixBus do którego doszło w sobotę nad ranem, ok. godz. 5.40 na autostradzie A4 - w położonym na północ od Zagrzebia regionie varażdińskim, między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec w północnej Chorwacji - rannych zostało kilkadziesiąt osób, kilka osób zginęło - przekazała agencja AFP, powołująca się na chorwacką policję. Dodano, że ofiary to obcokrajowcy. Agencja HINA informuje o 12 ofiarach śmiertelnych.


- Autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. 11 osób zginęło, kilkudziesięciu pasażerów jest rannych - powiedział AFP rzecznik chorwackiej policji Marko Muric. - To Polacy - dodał Muric, mówiąc o ofiarach zdarzenia.

Źródło: PAP, Twitter/@Agencija_HINA

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy