Wykładowca UW domaga się, by Polska przeprosiła Niemcy! Ale... za co?

portal tvrepublika.pl 23-03-2023, 17:50
Artykuł
HIA Polska CCA 3.0 via Wikipedia Commons

Polsce nie tylko nie należą się żadne reparacje, ale kraj nasz powinien przepraszać potomków agresorów, a może nawet (jeśli żyją ich samych. Przynajmniej tak uważa pracownik Uniwersytet Warszawskiego Michał Bilewicz...

A za co? "Za wszystkie obelgi i oszczerstwa, znieważanie flagi, dyskryminację", napisał na Twitterze znany już wcześniej z wielu antypolskich wypowiedzi psycholog społeczny z Wydziału Psychologii UW i kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

"Polska jest coś winna Niemcom. Jest winna Niemcom przeprosiny za wszystkie obelgi i oszczerstwa, jakie pojawiały się w mediach publicznych w ostatnich latach. Za notoryczne znieważanie flagi Republiki Federalnej Niemiec i za dyskryminację mniejszości niemieckiej”, rozwijamy wpis Michała Bilewicza, który powstał w proteście wobec stanowiska partii Razem.

Zdaniem pracownika UW, który jeszcze niedawno oskarżał nasz kraj o okupywanie w przeszłości Ukrainy, przeprosiny Niemiec i Niemców będą jednym z elementów... tegorocznych wyborów parlamentarnych.

"Te wybory będą też o tym. O naszych relacjach z sąsiadami. Czy chcemy budować Europę opartą na wartościach demokratycznych i otwartości, czy raczej okopywać się w nacjonalizmach i pielęgnować historyczne urazy", podkreślił w swoim wpisie Bilewicz.

Źródło: Twitter/Michał Bilewicz, Twitter/Razem

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy