Wyjątkowe wydarzenie na warszawskim Bemowie. I edycja Międzynarodowego Festiwalu

Artykuł
Inauguracja Festiwalu odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:30
fot. Urząd Dzielnicy Bemowo

Już dziś inauguracja I Międzynarodowego Bemowskiego Festiwalu Organowego. Gościem specjalnym będzie wirtuoz ze Słowacji.

Koncert w ramach I Międzynarodowego Bemowskiego Festiwalu Organowego odbędzie się 20 lutego br. o godz. 16.30 w parafii p.w. Bogurodzicy Maryi przy ul. Powstańców Śląskich 67D. W niedzielne popołudnie słowacki organista Marek Štrbák wykona utwory z repertuaru wybitnych kompozytorów m.in. Jana Sebastiana Bacha, czy Wolfganga Amadeusza Mozarta.

- Niezwykłą ciekawostką będzie utwór, który został specjalnie napisany na nasze organy - podkreślił w rozmowie z portalem Telewizji Republika organista Karol Szczepaniak.

Podczas I Międzynarodowego Festiwalu Organowego co miesiąc będzie można wysłuchać wykonań najwybitniejszych artystów z całego świata, którzy zaprezentują muzykę z różnych kręgów kulturowych. Unikatowe organy w kościele Bogurodzicy Maryi pozwolą doświadczyć pełnej gamy brzmień tego interesującego instrumentu.

- Nasze organy są wyjątkowe, ponieważ są sprowadzone z sali filharmonii w Bratysławie na Słowacji. Są to organy, które wyróżniają się na mapie kulturalnej Warszawy. Złożoność oraz rozmiar organu pozwalają nieustannie zaskakiwać słuchacza różnorodnością i potęgą swego brzmienia - dodał Szczepaniak.

 

Źródło: portal.tvrepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy