Wszystkich Świętych. Apel przewodniczącego Episkopatu ws. 1 listopada

Artykuł
Fot. Canva

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych zaapelował do wiernych o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych.

„Jak informują służby medyczne i sanitarne, sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie jest zróżnicowana i w niektórych regionach Polski odnotowuje się większy wzrost zachorowań. Choć życie społeczne i gospodarcze zdają się toczyć w zwyczajnym rytmie, to należy pamiętać, że nie zakończyła się jeszcze walka z epidemią. Dlatego właśnie cały czas należy wykazywać się determinacją i konsekwencją w przestrzeganiu zaleceń sanitarnych” – napisał abp Stanisław Gądecki.

„Mając na uwadze powyższe, w trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Gądecki podziękował również pracownikom służby zdrowia za ich służbę w walce z pandemią.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy