Wspólna deklaracja premierów. Morawiecki: stoimy po stronie wolności

Artykuł
twitter.com/@PremierRP

Dziś, w 90. rocznicę Hołodomoru, premier Mateusz Morawiecki przybywał do Kijowa, aby upamiętnić te tragiczne wydarzenia. Szef polskiego rządu złożył kwiaty pod pomnikiem Wielkiego Głodu na Ukrainie. Następnie, spotkał się z premierami Ukrainy i Litwy w ramach Trójkąta Lubelskiego. Premierzy Denys Szmyhal, Mateusz Morawiecki oraz Ingrida Simonyte podpisali wspólną deklarację.

"Europa dostrzegła zagrożenie ze strony Rosji zbyt późno, dlatego dziś nie możemy ociągać się z pomocą dla Ukrainy. Ta wojna zakończy się, kiedy odzyskany zostanie każdy dom, każda szkoła, każdy szpital i każda droga", powiedział Morawiecki. 

Premier zapewnił, że Polska stoi po stronie Ukrainy na arenie międzynarodowej, gdyż nasz kraj stoi po stronie wolności. "Polska, i jestem przekonany że Litwa, będą wspierały Ukrainę tak długo, jak będzie to potrzebne”, podkreślił.

Szef rządu przypomniał, że sobota na Ukrainie jest Dniem Pamięci Ofiar Wielkiego Głodu i Represji Politycznych.

"Spotykamy się w 90. rocznicę sztucznie wywołanego przez rosyjski reżim komunistyczny głodu. Dzisiaj świat znów staje przed zagrożeniem kolejnego sztucznego głodu, który Rosja pragnie wywołać w Afryce i na środkowym wschodzie Azji”, zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy