Wsparcie programu Erasmus Plus. MEiN: Inwestycja w nowe umiejętności

Artykuł
Łączny budżet programu to ponad 26 mld euro
Fot. Pexels/cottonbro

Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek poinformował, że 160 mln euro trafi do polskich organizacji i instytucji działających w obszarze edukacji i szkoleń trafi z programu europejskiego Erasmus Plus.

W trakcie inauguracji Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności Czarnek poinformował, że Komisja Europejska przyjęła pierwszy roczny program Erasmus Plus na lata 2021-2027.

- Łączny budżet programu to ponad 26 mld euro. Z tych środków skorzysta aż 10 mln Europejczyków w różnym wieku i z różnych środowisk - poinformował Czarnek.

Szef resortu edukacji i nauki powiedział, że 160 mln euro trafi w tym roku do polskich organizacji i instytucji, które będą chętne do współpracy międzynarodowej w obszarze edukacji i szkoleń.

- To ogromna szansa dla młodzieży. Cieszę się i gorąco zachęcam do skorzystania z tej możliwości. Te pieniądze to najlepsza inwestycja. To inwestycja w nowe umiejętności, które będą przekładały się na aktywność i sukcesy zawodowe młodych ludzi - przyznał.

Źródło: dzieje.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy