„Wrócę i się pożegnam”. Piękne słowa po ostatnim treningu w barwach Bayernu

Anna Zyzek 16-07-2022, 14:35
Artykuł
Sven Mandel Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 via Wikipedia Commons

Transfer Lewandowskiego stał się faktem! Bayern Monachium porozumiał się w tej sprawie z Barceloną - przekazał dziennikowi "Bild" dyrektor generalny mistrza Niemiec Oliver Kahn. W rozmowie z telewizją Sky, kapitan polskiej reprezentacji przyznał - "to było wyjątkowe osiem lat, spędziłem w Bayernie świetny czas". "Wrócę jeszcze, aby się pożegnać" - dodał Robert Lewandowski.

Szef piłkarskiego Bayernu Oliver Kahn w sobotę po południu potwierdził dziennikowi "Bild", że mistrz Niemiec doszedł do porozumienia z Barceloną w sprawie transferu Lewandowskiego, a strony pracują nad pisemną wersją umowy.

 To już oficjalne...

Powyższa informacja jest pierwszą oficjalną, odnośnie przejścia 33-letniego polskiego napastnika do hiszpańskiego klubu po wielu okresie medialnych spekulacji.

Wcześniej Lewandowski uczestniczył w treningu Bayernu - wychodzi na to, że już po raz ostatni.

"Pożegnałem się dzisiaj z chłopakami na boisku. Nie bałem się o kontuzję, choć zawsze może się coś zdarzyć, nawet w domu. Chcę być w formie i jeszcze raz poćwiczyć z kolegami" - mówił kapitan reprezentacji Polski.

"Jeszcze tu wrócę"

Jak zapowiedział piłkarz, po zgrupowaniu Barcelony w Stanach Zjednoczonych zamierza przyjechać do Monachium, aby "porządnie się pożegnać ze wszystkimi" i załatwić kilka prywatnych spraw, m.in. dotyczących domu.

"Wrócę i pożegnam się ze wszystkimi pracownikami klubu. Teraz nie miałem zbyt wiele czasu, żeby się do tego przygotować. Wszystko stało się zbyt szybko, żeby się ze wszystkimi pożegnać. Po zgrupowaniu wrócę i pożegnam się porządnie. Potem załatwię jeszcze kilka spraw prywatnych" - oznajmił Lewandowski.

Polski piłkach grał w Bayernie od 2014 roku, zaś jego kariera w lidze niemieckiej trwała od 2010.

Źródło: PAP, twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy