Wrócą wozy i dorożki? Putin ściąga Rosję na dno. Zapaść w produkcji aut
Jak wynika z oficjalnych rosyjskich statystyk, produkcja samochodów w tym kraju spadła w maju 2022 r. o rekordowe 96,7 proc.
Agencja Reuters podaje, że w maju w rosyjskich zakładach wyprodukowano tylko 3720 aut, podczas gdy w analogicznym okresie w roku 2021 fabryki opuściło około 112 tys. samochodów.
Rosyjski przemysł motoryzacyjny, który jest bardzo uzależniony od towarów importowanych i zagranicznych inwestycji, już wcześniej ucierpiał z powodu niedoborów półprzewodników.
Po inwazji na Ukrainę wycofało się z Rosji bardzo wielu zagranicznych producentów, co dodatkowo pogorszyło kondycję rosyjskiej branży motoryzacyjnej - wyjaśnia Reuters.
Najnowsze
Sakiewicz: władza robi co może, by rozbić i skłócić opozycję
Ziobro: ludzie Tuska popełniali ordynarne przestępstwa i teraz mszczą się na mnie za ich wykrycie
Jest areszt dla mężczyzny podejrzanego o postrzelenie rowerzysty!
Protest przeciwko bezprawnemu zajęciu kont Fundacji Niezależne Media [NA ŻYWO]
Los TVN pod znakiem zapytania? Przejęcie wstrzymane, pracownicy otrzymali ważny komunikat
Borowski o prześladowaniu Fundacji Niezależne Media: dlaczego RPO nie interweniuje, kiedy następuje bezprawie?!
ZUS zaniżył mu emeryturę. Były kolejarz wywalczył 1500 zł podwyżki miesięcznie
Artykuł sponsorowany