Wracają mecze reprezentacji. Wielcy walczą o mundial

Artykuł
Na tym stadionie będą odbywały się mecze mundialu w Katarze
Fot:Flickr/FGA MIMARLIK

Już w środę na boiska Europy i Afryki wybiegną piłkarze, aby walczyć o punkty w eliminacjach do MŚ w Katarze. Reprezentacja Polski zagra w czwartek z Albanią.

W środowy wieczór do gry wejdą m.in. brązowi medaliści Euro Duńczycy, którzy zmierzą się z groźnymi Szkotami. Dania w tabeli eliminacji ma komplet punktów i jeszcze nie stracili gola. Szkoci są na drugim miejscu w grupie F z dorobkiem pięciu pkt. O tej samej godz. (20:45) swój bój zaczną Francuzi. Trójkolorowi nieoczekiwanie odpadli z Euro w 1/8 i będą chcieli udowodnić, że dalej są jedną z najlepszych ekip na świecie.

Ich rywalem będzie zawsze groźna Bośnia i Hercegowina. Z najlepszych ekip na Starym Kontynencie w środę zagrają jeszcze Portugalczycy, Holendrzy i Chorwaci. Portugalia zagra z Irlandią, Holandia z powracającym Virgilem Van Dijkiem z Norwegią z Erlingiem Haalandem w składzie, a Chorwacja zmierzy się z Rosją, która ma nowego selekcjonera. Stanisława Czerczesowa zastąpił 52- letni Valeri Karpin.

W strefie afrykańskiej też dojdzie do kilku starć w środowe popołudnie. O 18:00, Senegal m.in. z Sadio Mane zagra z Togo, a o 21:00, Egipt z Mohamedem Salahem i Mohamedem Elnenym z Angolą. W Afryce trwa druga runda kwalifikacyjna. Ze strefy CAF na katarski mundial pojedzie tylko pięć ekip, z Europejskiej UEFA – 13.

 

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy