Wow. Cały świat usłyszy o „Dywizjonie 303”? Poza filmem powstaje również…

Artykuł
polscy lotnicy z Dywizjonu 303
WIKIPEDIA/DOMENA PUBLICZNA

Od kilku miesięcy powstaje film na podstawie książki Arkadego Fidlera pod tytułem „Dywizjon 303”.

Poza filmem powstaje również gra. Jej premiera odbyć ma się za rok. Nad produkcją pracuje firma Movie Games, a więcej szczegółów zostanie zaprezentowanych na początku 2017 r.

- Co nas zainspirowało? Po pierwsze jest to kapitalny temat, o którym chcemy opowiedzieć światu. Piękna opowieść o Polakach. Po drugie od dawna nie było naprawdę dobrej gry lotniczej. Nie wierzymy w zmianę gustu graczy. Chcemy odnowić ten gatunek. Po trzecie za rok będzie miał premierę film o Dywizjonie 303 i wszystko co na jego temat wiem upoważnia mnie do twierdzenia, że będzie to międzynarodowe wydarzenie. Instytucja finansowa zapewniająca finansowanie filmu jest też jednym z akcjonariuszy Movie Games. Sposobność jest więc naturalna. (...) Chcemy aby „Dywizjon 303” pojawił się mniej więcej za rok – powiedział portalowi Wirtualne Media Aleksy Uchański, prezes Move Games.

Trzymamy kciuku za projekt, bo przykład Wiedźmina pokazuje, że to gry komputerowe są dzisiaj najlepszą formą do przekazywania śwaitu polskiej historii i dziedzictwa kulturowego.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy