Przejdź do treści
14:57 NCBR: w połowie maja ruszy nabór wniosków o dofinansowanie innowacji w rolnictwie
14:42 Łódź: Zarzut usiłowania zabójstwa dla mężczyzny, który strzelał w fabryce w Łodzi
14:33 Reuters: ukraińskie ataki zmuszą Rosję do ograniczenia wydobycia ropy
14:05 Iran: stracono mężczyznę, skazanego na śmierć w związku ze styczniowymi protestami
13:42 Czechy: Rząd wprowadza maksymalną marżę dla sprzedawców paliw i obniża akcyzę na olej napędowy
13:31 Sport: Polscy piłkarze zagrają 3 czerwca towarzyski mecz z Nigerią w Warszawie
13:27 Dolnośląskie: Po wypadku DK nr 35 jest zablokowana. Dwie osoby zginęły
13:16 IMGW: W piątek temperatura do 15 st. C. IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia przed przymrozkami w nocy
12:55 Pomorskie: Przed sądem stanie podejrzany o potrącenie nastolatków w Łebieńskiej Hucie
11:37 Haiti: Przybył pierwszy oddział sił międzynarodowych ONZ do walki ze zbrojnymi gangami
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Informujemy, że powstał 560. Klub „Gazety Polskiej” KRUSZWICA (woj. kujawsko-pomorskie)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Piotrków Tryb. zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:30 w Mediatece 800-lecia przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Poseł Patryk Wicher, europoseł Arkadiusz Mularczyk zapraszają na spotkanie z Markiem Jakubiakiem. 11 kwietnia, godz. 18:00, Wyższa Szkoła Biznesu, ul. Grunwaldzka 17, 33-300 Nowy Sącz
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Łódź zaprasza na spotkanie otwarte z Prezesem TV Republika Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 8 kwietnia, godz. 17:00 Polsko - Amerykański Ośrodek Kształcenia Zawodowego ul. Kamińskiego 17/19, Łódź
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na wykład historyka Pawła Skroki pt. „Katyń i Smoleńsk w sercach Polaków”, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17:00 w Biurze Poselskim poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek przy ul. Lwowskiej 14A/3 w Chełmie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Busko-Zdrój zaprasza na spotkanie z posłami Markiem Jakubiakiem oraz Mariuszem Goskiem, 10 kwietnia, godz. 18:00 Pensjonat Sanato, ul. 1 maja 29, Busko-Zdrój
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney - Australia zaprasza na 11. Rajd Katyń 1940 – Smoleńsk 2010 – Australia Pamiętamy!, który odbędzie się w dniach 10–13 kwietnia; program i trasa rajdu dostępne są na stronie www.KlubyGP.pl

„Wolnościowe środki zapobiegawcze” wobec Nowaka. Prokuratura: To umożliwia mu ucieczkę z kraju

Źródło: Fot. PAP/Piotr Nowak

Warszawski sąd zdecydował, że były minister transportu Sławomir Nowak może opuścić areszt. Sąd zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił wniosek prokuratora o przedłużenie aresztu podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi. Były minister transportu przebywał w areszcie od lipca ubiegłego roku. Sąd zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze: dozór policji, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu oraz poręczenie majątkowe w wysokości miliona zł.

Posiedzenie w przedmiocie przedłużenia aresztu Sławomirowi Nowakowi rozpoczęło się o godz. 8.15. Sędzia Agnieszka Domańska z Sądu Okręgowego w Warszawie mimo szeroko argumentowanego wniosku prokuratora, nie przedłużyła byłemu ministrowi transportu aresztu o kolejne trzy miesiące. Sąd zastosował wobec Nowaka wolnościowe środki zapobiegawcze. Prokuratura Okręgowa w Warszawie odwoła się od decyzji sądu.

Prokurator wnioskował o dalszą izolację podejrzanego nie tylko ze względu na grożącą mu surową karę do 15 lat pozbawienia wolności, ale także z uwagi na obawę matactwa procesowego. W sprawie zachodzi konieczność przesłuchania dodatkowych świadków i przeprowadzenia dowodów, na które Nowak mógłby próbować wpływać będąc na wolności.

Prok. Aleksandra Skrzyniarz dodała, że „decyzja sądu stwarza bardzo duże zagrożenie dla prawidłowego biegu postępowania przede wszystkim poprzez stworzenie podejrzanemu możliwości ucieczki z kraju, a także umożliwienie mu mataczenia”.

Prok. Skrzyniarz podkreśliła, że istnieje „niezwykle duże ryzyko” ucieczki Sławomira Nowaka z kraju „z powodu bardzo wysokiego zagrożenia karą popełnionych przez niego czynów, wynoszącego nawet do 20 lat pozbawienia wolności i jego niewątpliwych kontaktów międzynarodowych, które wynikają z treści ogłoszonych mu zarzutów”.

– Wyjście z aresztu umożliwi mu również wpływanie na nowych świadków, których prokuratura będzie przesłuchiwać, a także na współpodejrzanych, z którymi Sławomir N. będzie konfrontowany – podała prok. Skrzyniarz.

Prok. Skrzyniarz zwróciła uwagę, że 4 marca Sąd Apelacyjny w Warszawie, rozpoznając zażalenie obrońców Sławomira Nowaka na stosowany dotychczas areszt, jednoznacznie podkreślił, że jego tymczasowe aresztowanie jest konieczne i nie może zostać zastąpione żadnym innym wolnościowym środkiem zapobiegawczym. – Zważywszy na nieodległy czas takiej oceny, dzisiejsza decyzja Sadu Okręgowego w Warszawie, jest zupełnie niezrozumiała – zauważyła prok. Skrzyniarz.

PAP

Wiadomości

Przewozili ze Słowacji 12 Rosjan bez dokumentów. Wiemy kto!

SERYJNE ZABIJANIE SŁUŻBY ZDROWIA!” Klarenbach ujawnia przerażające fakty o NFZ

Wyspy Iranu trzymają świat za gardło. Kluczowy punkt globalnego handlu pod kontrolą Teheranu

Czarnek uczcił pamięć Papieża Polaka. "Pamiętamy. Bronimy prawdy!"

Oficjalnie: Polska spadła w rankingu FIFA

KONIEC POLSKICH FIRM?! Tak Tusk oddaje CPK w obce ręce!

Mocny głos wiary. Ilona Januszewska debiutuje filmem „Jesteśmy”

Zderzenie cen przy kasie. Polska czy Niemcy wypadają lepiej?

Świątek ma nowego trenera. Postawiła na doświadczonego Hiszpana

Cysterna przewróciła się przed wjazdem na S2. MAMY WŁASNE ZDJĘCIA

NBA w Europie? Rośnie zainteresowanie nową ligą

Wąsik: znamy około 10 przypadków działaczy PO, którzy zostali skazani za pedofilię! TO SKANDAL!

Kapłaństwo jako dar i służba. Ważne przesłanie z Watykanu

SPRAWDŹ TO!

Kolejne ustawy z podpisem prezydenta. Dwie skierował do TK [ZNAMY SZCZEGÓŁY]

Nadciąga uderzenie w polskie porty? Eksperci ostrzegają

Najnowsze

Przewozili ze Słowacji 12 Rosjan bez dokumentów. Wiemy kto!

Oficjalnie: Polska spadła w rankingu FIFA

KONIEC POLSKICH FIRM?! Tak Tusk oddaje CPK w obce ręce!

29 maja premiera filmu dokumentalnego Ilony Januszewskiej

Mocny głos wiary. Ilona Januszewska debiutuje filmem „Jesteśmy”

Zderzenie cen przy kasie. Polska czy Niemcy wypadają lepiej?

SERYJNE ZABIJANIE SŁUŻBY ZDROWIA!” Klarenbach ujawnia przerażające fakty o NFZ

Cieśnina Ormuz

Wyspy Iranu trzymają świat za gardło. Kluczowy punkt globalnego handlu pod kontrolą Teheranu

Czarnek uczcił pamięć Papieża Polaka. "Pamiętamy. Bronimy prawdy!"