„Wolne głosy”. Maląg: Zdecydowana większość seniorów zyska na Polskim Ładzie

Fot. flickr/Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

W programie „Wolne głosy” minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła, że grupa, która dostała niższe renty i emerytury, przy lutowym rozliczeniu „otrzyma wyrównanie za miesiąc styczeń”. Podkreśliła, że „zdecydowana większość seniorów zyska na Polskim Ładzie”.

Maląg określiła Polski Ład jako „strategiczny program, na którym skorzystają Polacy”. Jak podkreśliła, już pod koniec miesiąca Polacy zauważą, że skorzystali z konkretnych rozwiązań zaproponowanych w programie. 

„Architekci Polskiego Ładu - premierzy Kaczyński i Morawiecki starają się przez 6 ostatnich lat wprowadzać rozwiązania, które podnoszą standard życia przeciętnego Polaka” - stwierdziła minister. „Oczywiście zależy nam na dynamicznym rozwoju gospodarki, co pokazaliśmy w okresie pandemii, troszcząc się o każde miejsce pracy, o przedsiębiorców” - dodała.

Jak stwierdziła minister, zmiany wprowadzane w Polskim Ładzie są korzystne dla rodzin, pracowników i  seniorów. Podkreśliła, że „wprowadzenie tak trudnego programu” wymaga „szeregu procesów”. „Na początku wprowadzania Polskiego Ładu pojawiły się pewne zawirowania w odprowadzaniu podatków”, ale, jak zapewniła, nauczyciele, służby mundurowe i seniorzy otrzymają swoje wynagrodzenie zaraz na początku miesiąca”. 

Maląg przypomniała, że minister finansów wprowadził rozporządzenie, w którym usystematyzowano kwestie rozliczeń podatkowych. - Z końcem tego tygodnia nastąpi wyrównanie tych zaliczek, i sytuacja stanie się korzystna dla pracowników - stwierdziła.

Odnosząc się do kwestii wypłat dla emerytów, Maląg zapewniła, że grupa, która dostała niższe renty i emerytury, przy lutowym rozliczeniu otrzyma wyrównanie za miesiąc styczeń”. Podkreśliła, że „zdecydowana większość seniorów zyska na Polskim Ładzie”. 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy