„Wolne głosy”. Czarnek: Nowelizacja prawa oświatowego to podwójny sukces

Canva

Nowelizacja ustawy Prawo oświatowe to podwójny sukces – uważa minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Jak po tamtej stornie rozlega się jęk, to znaczy że trafiliśmy w dziesiątkę problemów, z którymi borykają się już nasi uczniowie i ich rodzice i borykali by się bardziej, gdybyśmy tego procederu nie powstrzymali – powiedział Czarnek w programie „Wolne głosy” na antenie TV Republika.

- Nie ma możliwości demoralizowania polskich dzieci, polskiej młodzieży, przez jakieś organizacje pozarządowe, które mówią, że w każdej chwili można zmienić płeć. Nie ma możliwości prania mózgu dzieciom, bo to co robią te organizacje to pranie mózgu, rozchwianie emocjonalne, które później rodzi problemy – powiedział minister.

Gość Marcina Bąka zaznaczył jednak, że przed ustawę czeka jeszcze głosowanie w Senacie i zapewne powrót do Sejmu, a na zakończenie podpis prezydenta.

Minister przypomniał również, że rząd przeznaczył kilka miliardów złotych na przygotowanie szkół do nauki zdalnej, m.in. na inwestycje w infrastrukturę oraz niezbędny sprzęt. Jednak za wszelką cenę należy starać się utrzymać naukę stacjonarną. - Nauka stacjonarna jest potrzebna jak tlen. Nauka zdalna jest przykrą koniecznością i jej nie zastąpi.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy