„Wolne Głosy". Woś: UE wielokrotnie okazywała się wyrazicielem interesów Niemieckich

Zachęcamy do obejrzenia całego materiału wideo
Fot. Canva

Gościem na naszej antenie był Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości. Tematem rozmowy była Unia Europejska.

- Weto w Unii Europejskiej musi zniknąć - powiedział minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas. Z możliwości weta regularnie korzystały w ostatnich miesiącach Węgry. Zdaniem szefa niemieckiej dyplomacji "ci, którzy to robią, w krótkiej lub w dłuższej perspektywie igrają ze spójnością Europy".

Do słów ministra spraw zagranicznych Niemiec, odniósł się Michał Woś.

- Unia Europejska od wielu lat staje się tworem, nie Europy ojczyzn, ale ma usta pełne frazesów. Tylko wtedy jest tolerancyjna, jeśli coś nie dotyczy konserwatywnych rządów. Jest grupa nie tylko państw, ale i ideologów, która mówi wprost że UE powinna być federacją. W takim ponadnarodowym bycie łatwiej jest pilnować wielu interesów. To właśnie widzimy w UE. Rozszerzanie kompetencji UE jest niebezpieczne - stwierdził Woś.

 - UE wielokrotnie okazywała się wyrazicielem interesów niemieckich. Przykładem jest Nord Stream 2. Tyle jest mówione o wspólnej polityce klimatycznej, a Niemcy robią co chcą, bo to jest w interesie niemieckim, ponad Unią Europejską. Natomiast tam gdzie warto wykorzystać UE w obronie interesów niemieckich, to nie mają skrupułów - dodał wiceminister sprawiedliwości.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy