Wokół "Operacji Singe". Zapraszamy na e-spotkania z książką

Artykuł
Wirtualne spotkanie (grafika poglądowa)
pixabay

Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, we współpracy z wydawcami i autorami książek, przygotowała cykl wirtualnych spotkań pod nazwą „e-Spotkania z książką”, dzięki którym każdy, przebywając bezpiecznie w domu, może wziąć udział w spotkaniu ze swoim ulubionym autorem. Dzięki streamingowi spotkania są transmitowane na żywo.

Już w najbliższą środę o godz. 17:00 odbędzie wirtualny wieczór z autorami książki Operacja Singe — Marcinem Falińskim i Markiem Kozubalem.

Spotkanie będzie można oglądać na żywo na portalu YouTube pod adresem:
https://youtu.be/v8LtW997RsQ

Operacja Singe to kontynuacja bestsellerowej książki szpiegowskiej — Operacja Rafael. Były oficer wywiadu Marcin Faliński i dziennikarz śledczy Marek Kozbual po mistrzowsku konstruują międzynarodową intrygę.

Oficerowie polskiej Agencji Wywiadu wspólnie z CIA mają zinfiltrować tajemnicze obiekty znajdujące się na Karaibach. Sytuacja komplikuje się, gdy Marcin Łodyna i Magdalena Sierpecka natykają się na wysoko postawionych funkcjonariuszy rosyjskich służb. Amerykanie podejrzewają, że wpływy Rosjan sięgać mogą nawet samej Centrali na Miłobędzkiej. Łodyna musi sprawdzić jeszcze jeden trop. Wszystko wskazuje na to, że na jednej z wysp ukryte zostały materiały przywiezione tam przez jednego z żołnierzy z armii Andersa. Tajne dokumenty, które zaginęły tuż po 1939 roku, w trakcie wojny stały się obiektem szpiegowskiej rozgrywki na Bliskim Wschodzie. Zawartość paczki, w której znalazły się również ryciny Albrechta Dürera, może przechylić szalę na arenie politycznej blisko siedemdziesiąt lat po zakończeniu wojny.

Marcin Faliński - Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz „Życia Warszawy” a od 1993 roku funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa. Od 1996 roku oficer Zarządu Wywiadu. Od 2002 roku oficer Agencji Wywiadu. Uczestnik wielu operacji wywiadowczych za granicą. W 2017 roku, w stopniu podpułkownika, odszedł na emeryturę.

Marek Kozubal -  Z wykształcenia politolog, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, z zawodu dziennikarz. Pracował m.in. w „Głosie Nauczycielskim”, „Życiu Warszawy”, „Gazecie Wyborczej”. Od kilkunastu lat publicysta „Rzeczpospolitej”. Przez kilka lat zajmował się tematyką kryminalną m.in. przestępczością zorganizowaną. Pasjonuje się historią i wojskowością, a przede wszystkim poszukiwaniem zaginionych dzieł sztuki.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy