Wojewódzki, Palikot i ich wspólnik skazani! Znamy szczegóły sprawy!

portal tvrepublika.pl 23-05-2023, 09:00
Artykuł
Fryta 73 from Strzegom CCA-SA 2.0 // Piotr Drabik from Poland CCA 2.0 via Wikipedia Commons

Jakiś czas temu w przestrzeni medialnej zrobiło się głośno na temat zarzutów postawionych byłemu posłowi - Januszowi Palikotowi, gwieździe TVN - Jakubowi Wojewódzkiemu oraz ich wspólnikowi - Tomaszowi Czechowskiemu. I faktycznie - wyrok zapadł, warszawski sąd skazał trzech celebrytów za reklamowanie alkoholu w internecie. Jak czytamy dziś na łapach "Super Express", sąd nie miał wątpliwości, że złamali ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Ile muszą zapłacić?

Z informacji jakie przekazał "Super Express", Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła Palikotowi, Wojewódzkiemu i Czechowskiemu zarzuty. Według śledczych, cała trójka złamała prawo, reklamując napoje alkoholowe w internecie. Kilka dni temu zapadł wyrok w tej sprawie.

"Oskarżonego Janusza Palikota uznaje się za winnego i wymierza karę 80 tys. zł grzywny. Jakuba Wojewódzkiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny. Tomasza Czechowskiego uznaje się za winnego i wymierza mu karę 70 tys. zł grzywny", cytuje wyrok "Super Express". Oprócz tego, Palikot ma zapłacić ok 9 tys. zł kosztów sądowych, a Wojewódzki i Czechowski po 8 tys. zł.

Źródło: Super Express

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy